'Bu yılki Nevruz bölücü örgüte ipotek edildi'

"Nevruz'un aslına sadık kutlanması en samimi dileğimdir" diyen MHP Lideri Bahçeli, bu yılki kutlamanın bölücü örgüte ipotek edildiğini öne sürdü. MHP Lideri Bahçeli'nin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Başbakan Erdoğan gibi prompter kullanmaya başladığı görüldü.

19.03.2013 - 11:37

'Bu yılki Nevruz bölücü örgüte ipotek edildi'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Devlet Bahçeli'nin de Başbakan Erdoğan gibi prompter kullanmaya başladığı görüldü.

"Nevruz'un aslına sadık kutlanması en samimi dileğimdir" diyen MHP Lideri Bahçeli, "Bu yılki kutlama bölücü örgüte ipotek edildi" ifadesini kullandı.

MHP Lideri, "AKP yönetiminde, Türklük suç, bayrak tahrik, Türkçe ayıp duruma gelmiştir" dedi. Bahçeli, İmralı sürecinin ise başarıya ulaşamayacağını söyledi.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 98. YILDÖNÜMÜ
''Aziz şehitlerimiz bizim vazgeçilmez sevdamızdır. Başbakan Erdoğan şehitlere kelle derken biz 'şehitler ölmez, vatan bölünmez' diyoruz. MHP, şehitlerimizin emanetçisidir. Çanakkale ruhunun rehberimiz olduğunu açık yüreklilikle ifade ediyorum.

NEVRUZ KUTLAMALARI
Nevruz, baharın, bolluğun, bereketin ve barışın mesajıdır. Ergenekon ateşinin kıvılcımıdır. Nevruz kavuşmanın, paylaşmanın hoşgörü ve sevginin nehridir. Tüm vatandaşlarımın Nevruz bayramını şimdiden tebrik ediyor, anlamına uygun kutlanmasını diliyorum. Bu yılki Nevruz bayramı bölücü örgüte ipotek edildi.

TERÖRE ÇÖZÜM ARAYIŞI
Tüm milli kural ve kaideler aşınmıştır. AKP yönetiminde Türklük suç, bayrak tahrik, Türkçe ayıp duruma gelmiştir. Kürt kardeşlerimin bugüne kadar neleri eksik oldu? Hangi sosyal, siyasal ve ekonomik statüyü istemişler de alamamışlardır?

İmralı canisi ve örgütü en fazla Kürt kökenli kardeşlerimizin kanını akıtmış, canına ve malına kastetmiştir. PKK'yı kurtatıp TSK'yı içeri atıyorlar. Türkiye, bir teröristin ağzına bakar hale gelmiştir. Türk milleti böylesi bir iktidara layık değildir. TBMM'yi Kandil'e çevirmeye çalışanlar dikkat ediniz. Türkiye'nin İmralı sürecine ihtiyacı var diyenlere sesleniyorum. Başaramayacaksınız. MHP çözüm süreci denilen çözülme sürecine karşıdır.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...