Bursaspor Başkanı stadda fenalaştı

Trabzonspor'u deplasmanda 1-0 yenen Bursaspor'un Başkanı İbrahim Yazıcı, hastaneye kaldırıldı. Daha önce bypass ameliyatı geçiren Yazıcı, tedbir amacıyla yoğun bakıma alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 28.10.2012 - 21:36

Bursaspor Başkanı stadda fenalaştı

Spor Toto Süper Lig'de, takımının Trabzonspor ile yaptığı maçın bitiminde fenalaşan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, hastaneye kaldırıldı.

Bursaspor'un 1-0'lık galibiyetiyle sona eren karşılaşmanın ardından fenalaşan Yazıcı'ya ilk müdahale, protokol tribününde sağlık görevlilerince yapıldı. Daha sonra ambulansla Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Yazıcı, buradan da Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne sevk edildi.

Yazıcı'nın durumuyla ilgili açıklamayı, KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Gökçe yaptı.

Yazıcı'nın hecayanlı bir maç izlemesi sonucu tansiyonunun yükseldiğini belirten Gökçe, ''Akciğer ödemi dediğimiz akciğerde bir sıvı toplanması olmuş. Şu anda durumu stabil hale getirmeye çalışıyoruz. Rahatlaması için ilaç tedavisine başladık. Onun dışında yeni bir anjiyo gerektirecek durum yok. Ama şu anda rahat, kendisinde, bilinci yerinde. Hayati tehlikesi çok düşük düzeyde. Zaten önceden kalp hastalığı olan bir hasta'' diye konuştu.

''TANSİYON İLACINI ATLAMIŞ"
Yazıcı'nın 24 ile 48 saat arasında yoğun bakımda tutulması gerektiğini ifade eden Gökçe, ''Onun için biz yoğun bakım şartlarında bu süre içerisinde gözlemek istiyoruz. Değerlendirip ona göre karar vereceğiz. Kendisi eşiyle de görüştü. Geldiğine göre yüzde 80 düzelmiş durumda. Baypass ameliyatı olmuş bir hasta, bugün tansiyon ilacını almamış, atlamış. Tansiyon yüksekliğinden normal bir sınıra çektik. Şu andaki durumu bence çok iyi'' diye konuştu.


NEVZAT ŞAKAR ZİYARET ETTİ
Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Nevzat Şakar da KTÜ Tıp Fakültesi'ne gelerek Yazıcı'yı ziyaret etti.

Yetkililerden Yazıcı'nın sağlık durumuna ilişkin bilgi alan Şakar, ''Sayın başkanın rahatsızlanması bizleri üzdü. Biran önce sağlığına kavuşmasını istiyoruz. Hiçbir problemi yok. İnşallah biran önce sağlığına kavuşur. Devamlı yanındayız, eşiyle de konuştuk. Doktorlardan bir sıkıntı olmadığı bilgisini aldık'' dedi.

Şakar, karşılaşmanın bitimine 3 dakika kala Yazıcı'nın arkasına dönerek tansiyon ilacı istediğini belirterek, ''Arkadan ilaç istedi ondan sonra maç bitti çıkıyorduk ve durumunu söylediler. Geri döndük ve hastaneye geldik'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...