Cehennemden çıkış var mı?

Kaçınılmaz sondan ve büyük ızdıraptan, cehennemden çıkış var mıdır? Dünya yavaş yavaş yok oluşa doğru sürükleniyor. Peki yapabileceğimiz bir şey var mı?

Haberler 15.09.2010 - 17:51

Cehennemden çıkış var mı?

Cehennemden çıkış nerededir? Yasak meyveyi tekrar ısırmak gerek. Bu sefer çıkışı bulmak için örgüye bakmak gerek... Örgünün içindeki bize ve örgünün tek tek bütün düğümlerine. Biz artık doğanın parçası değiliz. Kendimizi doğadan ayırdık ve artık doğanın sırtında bir çökertici yüküz. Her geçen gün gezegene yayılıyoruz ve onu tüketiyoruz. Yaşam ağacını bulup, gezegen ve doğa ile uyumu yakalar mıyız? Kendimizi nasıl dönüştürecek ve insanlığa nasıl bir gelecek çizeceğiz?

Yasak meyvenin tadı acı mı, tatlı mı?
Greenpeace Akdeniz Genel Direktörü Dr. Uygar Özesmi Yasak Meyve: Cehennemden Çıkış ismini verdiği bu kitabı ile her geçen gün büyüyen ve önlem alınmazsa çözümsüzlüğe varması kaçınılmaz problemlere parmak basıyor.

Evrendeki tek evimiz "Dünyamız" yavaş yavaş yok oluşa doğru sürükleniyor. Onu kurtarmak için neler yapmalıyız? İnsanoğlunun doğayla barışık olduğu günler tekrar geri gelecek mi? Yasak meyve bir kez daha ısırılmalı mı? Tüm bu sorular ve daha fazlasının yanıtı Yasak Meyve'de.

Kitap bedelinin yüzde 10’u, Greenpeace’e doğayı koruma çalışmaları için aktarılacak.

Sayfa Yükleniyor...