Ceza ve infaz kurumlarında açık görüş yeniden başladı

Covid-19 salgını nedeniyle bir süredir yapılamayan ceza ve infaz kurumlarındaki açık görüşler, bugün itibarıyla yeniden başladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 01.12.2021 - 18:44

Ceza ve infaz kurumlarında açık görüş yeniden başladı

Ceza infaz kurumlarında alınan Covid-19 tedbirleri, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda güncellendi. 1 Aralık'tan itibaren başlayacak açık görüşlerin nasıl yapılacağına ilişkin kurallar da Adalet Bakanlığınca belirlendi.

Bu kapsamda, randevu planlaması doğrultusunda HES kodunda riskli görünmeyenler, maske takılması ve hijyen koşullarına uyulması zorunluluğuna uyularak ceza infaz kurumlarına alınmaya başlandı.

Görevli infaz koruma memurlarınca ateş ölçümü yapılması ve HES kodu sorgulaması yapılmasının ardından ziyaretçi salonlarına girişleri sağlanan ziyaretçilere, Covid-19 kapsamında uyması gereken kurallar da hatırlatılıyor.

GÖRÜŞLER 30 DAKİKA İLE SINIRLI

Tedbirler kapsamında, 30 dakika ile sınırlandırılan açık görüşte, ceza ve infaz kurumunda bulunan tutuklu veya hükümlünün en fazla yetişkin 2 yakını ve ek olarak çocukları ile görüş yapılmasına izin veriliyor.

Ayrıca ziyaretçi salonlarındaki oturma düzenleri ve masalar da Covid-19 kapsamında belirlenen mesafeler bırakılarak konumlandırıldı.

İSTANBUL'DA MERAK UYANDIRAN GÖRÜNTÜ: METRODA ASTRONOT VAR!

Sayfa Yükleniyor...