CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan beyin kanaması geçirdi

CHP'de olağanüstü kurultay çalışmaları kapsamında Iğdır'da bulunan Edirne Milletvekili Erdin Bircan, geçirdiği beyin kanaması nedeniyle ameliyata alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 30.07.2018 - 12:26 | Son Güncelleme : 30.07.2018 - 17:24

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan beyin kanaması geçirdi
Arşiv

CHP'de olağanüstü kurultay çalışmaları kapsamında 'da bulunan Milletvekili Erdin Bircan'ın beyin kanaması geçirdiği ve ameliyata alındığı bildirildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, olağanüstü kurultay amacıyla imza toplayan gruba yakınlığı ile bilinen Bircan, delegelerle görüşme amacıyla 'a gitti.

Kentte çalışmalarını sürdüren Bircan'ın aniden fenalaşması üzerine Iğdır Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı belirtildi. Yapılan ilk müdahalede beyin kanaması geçirdiği anlaşılan Bircan, ameliyata alındı.

Olayın ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bircan'ın sağlık durumu hakkında bilgi aldığı ve Grup Başkanvekili Engin Altay ile Ankara Milletvekili Murat Emir'i Iğdır'a gönderdiği öğrenildi.

Murat Emir, Bircan'ın ameliyatta olduğunu ve daha geniş bilgiyi kente ulaştıklarında alacaklarını söyledi.

CHP'de geçen günlerde 129 milletvekili, kurultay tartışmalarının sayı boyutundan çıkarılarak sonlandırılmasına ilişkin bildirge imzalamış ve kamuoyuyla paylaşmıştı. Bu bildirgeye 12 milletvekili imza vermemişti. Edirne Milletvekili Erdin Bircan da imza vermeyen 12 isim arasında bulunuyordu.

IĞDIR VALİSİ ÜNLÜ'DEN AÇIKLAMA

Bircan'ın ameliyatının sürdüğüne işaret eden Iğdır Valisi Enver Ünlü, "Beyin kanaması geçiren CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan'ın sağlığına kavuşması için gereken her şey yapılıyor. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'nın talimatıyla hastaneye takviye amaçlı cerrah gönderildi" dedi.

Iğdır İl Sağlık Müdürü Alparslan Erol da helikopter ile alanında uzman cerrah ve sağlık ekibinin Iğdır'a gönderildiğini bildirdi.

"BİRCAN'IN SAĞLIK DURUMU İYİ"

CHP Iğdır İl Başkan Yardımcısı Nazım Karadağ ise Bircan'ın Iğdır'a dün akşam geldiğini anlatarak, şunları kaydetti:

"Bircan kente dün akşam geldi, sohbet ettik ve ben yanından ayrıldım o otele geçti. Sabah 10.55'te aradılar 'milletvekilimizin durumu ciddi' dediler, geldiğimde ambulans gelmişti hemen hastaneye kaldırdık. Banyoya giderken ayağı kaymış, kafası yere çarpmış ve beyin kanaması geçirmiş. Allah razı olsun doktor arkadaşlarımız hemen ameliyata aldı, kanamayı durdurdu, şimdi sağlık durumu iyi."

CHP heyeti ile Bircan'ın tedavi gördüğü Iğdır Devlet Hastanesi'ni ziyaret eden CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, hastane başhekimi Op. Dr. Raşit İlhan'dan Bircan'ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Altay, hastanede gazetecilere yaptığı açıklamada, Bircan'ın rahatsızlık geçirdiğini Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı esnasında öğrendiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine bir doktor milletvekiliyle hastaneye hareket etme talimatı verdiğini ifade eden Altay, şöyle devam etti:

"Hastane başhekimimiz İlhan başta olmak üzere Iğdır Vali Vekili Kemal Duru'ya çok teşekkür ediyorum. Erdin Bircan Bey ile ilgili tıbbın yapabileceği her şey yapılmış. Bir ameliyat geçirdi, o kanamalı bölge temizlendi. Durumu iyi görünüyor yani bir kanama yok, hasta stabil durumda."

Altay, Bircan'ın tedavisinin Ankara'da sürdürüleceğine işaret ederek, "Her şeye rağmen tedbir bakımından hocalarımız uygun görürse ki gördüklerini de beyan ettiler, Erdin Bey'i Ankara'ya sevk edeceğiz, götüreceğiz. Sağlık Bakanlığı'na da teşekkür ediyorum, gerekli katkıları sunuyor. Sanırım bir ambulans uçak gelecek bununla götürülecek ve Ankara'da tedavisine devam edilecek" dedi.

AMBULANS UÇAKLA ANKARA'YA SEVK EDİLECEK

Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Raşit İlhan da milletvekili Bircan'ın hastaneye geldiğinde durumunun kötü olduğunu belirtti.

Beyin tomografisinin alınmasının ardından hastayı ameliyata aldıklarını aktaran İlhan, şunları kaydetti:

"Doktorlarımızın özverisiyle operasyonumuz gayet güzel geçti, içerideki kanamayı boşalttık ve kontrol tomografisinde de şu an kanama görünmüyor. İbni Sina Hastanesinde Şükrü Hocamız ile görüşerek Sayın Bakanımızın da destek ve talimatlarıyla hastamızı Ankara'ya sevk edeceğiz. Kendisine sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum."

Sayfa Yükleniyor...