NTV

CHP'nin yürüyüşünde 4. gün

ntv.com.tr

Türkiye

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'dan İstanbul'a başlattığı "Adalet yürüyüşü"nün dördüncü gününü tamamladı. Kılıçdaroğlu 19 kilometre yürüdü.

İlişkili Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Güvenpark'ta başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nün dördüncü gününü tamamladı. Kılıçdaroğlu 19 kilometre yürüdü.

Bir bölümü yağmur altında geçen yürüyüşte müzisyen Zülfi Livaneli de "Adalet Yürüyüşü"ne destek vermek amacıyla yürüdü. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu dün yürümeye başlamadan önce basın açıklaması yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eleştirilerine yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Bizi tahrik etmek istiyorlar, tahriklere kapılmayacağız. Yargıyla bizi tehdit etmek istiyorlar" demişti. 

"ADALET İÇİN YÜRÜYORUZ BİZ"

Tahrik edilmeye çalışıldıklarını ancak bunlara kapılmayacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetmişti:

"Yargıyla bizi tehdit etmek istiyorlar, 'Hakim, savcı çağırırmış.' Biz bu ülkede darbecilerin neler yaptığını çok iyi biliyoruz. Yaşadığım dönemleri anlatıyorum, 70'lerde, 80'lerde, 2017'lerde ne yaptılar bunların hepsini biliyoruz. Darbeciler tarihin karanlık sayfalarında, mücadele edenler de tarihin ak sayfalarında yer almıştır. Bakın bu kadar eleştiriyorlar ama şu sözü kullanamıyorlar: 'Ya bizim ülkemizde adalet var kardeşim niye yürüyorsunuz', diyemiyorlar. Çünkü onlar da gayet iyi biliyorlar ki adalet yok. Peki bu söylemlerin kaynağı nedir? Acizlik ve zavallılık. Adalet için yürüyoruz biz, adalete karşı değil. Ben, 20 Temmuz darbecisine bir soru sormuştum daha önceleri. Benim her sözüme anında cevap veriyor ama bu soruma nedense hiç cevap vermiyor. Sorduğum soru son derece basit, sıradan ama çok önemli bir soruydu. Demiştim ki 'Namus ve şeref kavramı sizin için neyi hatırlatıyor, sizin için bu kavramların önemi nedir, bunu bize bir anlatın biz de öğrenmiş olalım.' Ama şu ana kadar bu soruma yanıt vermiş değil. Kendisine son olarak şunu hatırlatmak isterim, her firavunun bir Musa'sı vardır bunu sakın unutmasın."

İNİŞTE AYAĞI KAYDI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yol kenarında Türk bayrağı açan bir grubun yanına gitmişti. Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüşe dönerken ayağı kaymıştı.

BİR PARTİLİ HASTANEYE KALDIRILDI

Yürüyüşün dördüncü gününde kortejde bir partili fenalaşarak hastaneye kaldırılmıştı. Hastaneye kaldırılan kişinin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. 

ETİKETLER