Antaya'da oyun parkında oynayan 3 yaşındaki erkek çocuğunun 3,5 yaşındaki kız çocuğunu öpmesiyle başlayan olayların duruşmasına Antalya 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ndebaşlandı.

İlişkili Haberler


İlk duruşmaya, 3 yaşındaki erkek çocuğu B.D'nin annesi Ayşe D, babası Birol D, dedesi İbrahim E, anneannesi Ayşe E. ile 3,5 yaşındaki kız çocuğu E.K'nin annesi C.F.K katıldı.

B.D'nin annesi Ayşe D, ifadesinde, olay günü oğlunun ablasıyla parkta oynadığını, bu sırada komşularının kızının yanlarına geldiğini ve birlikte oynamaya devam ettiklerini söyledi.

Oyun sırasında oğlunun komşularının kızını kucaklayarak yanağından bir kez öptüğünü kaydeden Ayşe D, kız çocuğunun ablasının bunu annesine söylemesi üzerine C.F.K'nin yanlarına gelerek bağırmaya başladığını belirtti.

Ayşe D. "Bunun büyütülecek bir olay olmadığını, yaşanılanın çocukça bir davranış olduğunu söylememe karşın C.F.K. hakaret etmeye devam etti" dedi.

Komşusuna hakaret etmediğini söyleyen C.F.K. de "İki kızım var. Parkta böyle bir olayın yaşandığını büyük kızımın söylemesi üzerine paniğe kapıldım, korktum. Komşumla bu konuda aramızda ufak bir tartışma yaşandı. Bana hakaret edince ve karşılıklı küfürleşince de dava açtım" diye konuştu.

Annelerin mahkeme salonunda da birbirlerini suçlamaya başlaması üzerine hakim Kemal Aytekin, konunun büyütülecek bir yönü olmadığını belirterek, iki ailenin barışmasını istedi.

Bunun üzerine, her iki kadın, komşu olmaları nedeniyle her zaman yüz yüze bakacaklarını belirterek, şikayetlerinden vazgeçtiklerini söyledi.

Hakim Aytekin, hakaret davasının düştüğünü ifade ederek dosyayı kapattı.

Adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan küçük kızın annesi C.F.K, olayın bu kadar büyümesini istemediğini ancak o gün yaşanan gerginlik ve hakaretler nedeniyle dava açtığını söyledi. C.F.K, özür dilenmesini beklediğini ancak bunun da olmadığını sözlerine ekledi.

Erkek çocuğun annesi Ayşe D. de hakimin ricası üzerine barışt ıklarını belirtti. Çocuklar arasında tartışma ve küçük kavgalar olacağını, çocukların bir süre sonra bunu unutarak oynamaya devam ettiğini kaydeden Ayşe D, "Beraat ettik ancak çocuğum olaydan çok etkilendi, onu psikoloğa götürmek durumunda kaldım" diye konuştu.