Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İngiltere Başbakanı May'e taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Londra'daki terör saldırısı nedeniyle İngiltere Başbakanı Therasa May'a gönderdiği taziye mesajında, "Türkiye'nin Birleşik Krallık'ın acısını derinden hissettiğini ve paylaştığını vurgulamak istiyorum" ifadesini kullandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 22.03.2017 - 23:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İngiltere Başbakanı May'e taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Londra'daki terör saldırısı nedeniyle May'a, mektupla taziye mesajı gönderdi.

Londra'daki hain terör saldırılarından duyduğu derin üzüntüyü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"'nin, Birleşik Krallık'ın acısını derinden hissettiğini ve paylaştığını vurgulamak istiyorum. Türkiye, uluslararası barış ve güvenliğe en büyük tehditlerden birini oluşturan terörizmle mücadelede dost ve müttefik Birleşik Krallık'la her zaman dayanışma içerisindedir. Milletim ve şahsım adına, zat-ı alilerine ve bu elim hadisede yaşamını yitirenlerin yakınları ile dost Birleşik Krallık halkına en içten taziyelerimi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırıya ilişkin sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından da Türkçe ve İngilizce olarak mesajlar paylaştı.

Londra'daki terör saldırısını şiddetle kınadığını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Londra'da gerçekleşen terör saldırısını şiddetle kınıyorum. olarak, Birleşik Krallık'ın acısını derinden hissediyor ve paylaşıyoruz. Bu elim hadisede yaşamını yitirenlerin yakınlarına ve dost Birleşik Krallık halkına taziyelerimi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Türkiye, küresel barış ve güvenliğe büyük tehdit oluşturan terörle mücadelede dost ve müttefik Birleşik Krallık'la dayanışma içerisindedir."

Sayfa Yükleniyor...