Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıkıntıları yine biz çözeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomik sıkıntıların çözümünde önemli mesafe alındığını söyledi. “Türkiye’nin demokrasi ve kalkınma eksiklerini telafi ettiğimiz gibi bugünkü sıkıntılarını da yine biz çözeceğiz.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kesintisiz büyüme iklimiyle istihdam, ihracat, turizmde her yıl yeni rekorlar kırıyoruz.” ifadelerini kullandı. Antalya’da Şehir Hastanesi açılışını da gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şehir hastaneleri modeliyle farklı teşhis ve tedavi birimlerini aynı çatı altında buluşturan sistem kurduk.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıkıntıları yine biz çözeceğiz

Yerel seçime 29 gün kaldı. Cumhurbaşkanı , seçim çalışmalarını ’da sürdürdü.

Erdoğan bu kapsamda Turgut Özal Spor Salonu önünde düzenlenen AK Parti mitingine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitingdeki konuşmasında Diplomasi Forumu’nun kentin yükselişinin önemli bir işareti olduğunu söyledi. Erdoğan, “Antalya artık sadece ’nin değil, dünyanın birleştiği bir yer. Diplomasi Forumu gibi organizasyonlar Antalya’nın marka değerini artırıyor.” ifadelerini kullandı.

“AYAKLARI TİTREMEYE BAŞLADI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında muhalefeti de eleştirdi. “Tüm sermayesi yalan üzerine kurulu bir zihniyet var ki bir türlü ıslah olmuyor. Bir türlü milletin safına katılamıyor. Bu faşist zihniyet tercihini ya darbecilerden son dönemde de terör örgütlerinden yana kullanıyor.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sandıkta hesaba çekilecekleri günler yaklaştıkça bunların ayakları titremeye başladı.” dedi.

ÖZGÜR ÖZEL’E TEPKİ

Erdoğan’ın gündeminde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in “DEM Parti ile ittifak yok.” açıklaması da vardı. Erdoğan, “CHP’nin genel başkanı önce İstanbul’da, Mersin’de ve kimi başka yerlerde DEM ile demlendi. İttifak yaptı. Bu iki parti aralarında yaptıkları gizli anlaşmalarla belediye başkan adaylıklarını, meclis üyeliklerini, belediye yönetimlerini paylaştılar. Sonra da CHP Genel Başkanı çıkıp utanmadan ‘DEM’le ittifakımız yok’ diye demeç veriyor. Yalan bunların ağzına yuva yapmış.” şeklinde konuştu.

“SIKINTILARI BİZ ÇÖZECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiye ilişkin mesajlar da verdi. Ekonomik sıkıntıların çözümünde önemli mesafeler alındığını söyleyen Erdoğan, “Kesintisiz büyüme iklimiyle istihdam, ihracat, turizmde her yıl yeni rekorlar kırıyoruz. Büyüme rakamları açıklandı. Türkiye geçtiğimiz yıl yüzde 4,5 oranında büyürken, milli gelirimiz 1,1 trilyonu ve kişibaşına milli gelirimiz 13 bin doları aştı. Nereden, nereye.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıkıntıları yine biz çözeceğiz - 1

ANTALYA ŞEHİR HASTANESİ AÇILIŞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Antalya Şehir Hastanesi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hastanemizde bünyesindeki merkez ve ünitelerle Antalyalı kardeşlerimize en kaliteli sağlık hizmetlerini vereceğiz. Yine bugün resmi açılışını yapacağımız bağlantı yolu ise hastanemize ulaşımın en rahat şekilde yapılabilmesine imkan verecektir. Antalya Şehir Hastanemiz ile bağlantı yolunun şehrimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıkıntıları yine biz çözeceğiz - 2 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya Şehir Hastanesi ile bağlantı yollarının açılışını gerçekleştirdi.Erdoğan'ın hastane açılışında yaptığı konuşmadan satır başları şöyle:

"İktidara gelirken milletimize ülkemizi dört sütun üzerinde yükseltme sözü vermiştik. Bunları da eğitim, sağlık, adalet ve güvenlik olarak sıralamıştık. Ardından bunlara ülkemizdeki tüm başlıklardaki yatırım eksikliklerini de ilave ettik.

Sağlıkta eski Türkiye manzaralarını yaşı 35-40’ın üzerinde olanlar iyi bilir. Her bakımdan tel tel dökülen hastaneleri hatırlayın. Hastanelerde rehin kalan vatandaşlarımızı hatırlayın. Doktorunu bulmanın ayrı, ilacını temin etmenin ayrı dert olduğu o çarpık sistemi hatırlayın. Sağlam girenin bile hasta çıktığı o köhne düzeni değiştirmek için çok çalıştık. Şehir hastanelerimiz işte bu gayretin bir ürünüdür. Nereden, nereye…

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıkıntıları yine biz çözeceğiz - 3 Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şehir hastaneleri modeliyle farklı teşhis ve tedavi birimlerini aynı çatı altında buluşturan sistem kurduk" dedi.

Şehir hastaneleri modeliyle farklı teşhis ve tedavi birimlerini aynı çatı altında buluşturan sistem kurduk. Böylesine orijinal bir sistemin eksiklikleri elbette çıkabilir. Vatandaşlarımızın bu konudaki kimi serzenişlerini farkındayız. İnşallah bunları da en kısa sürede gidereceğiz. Şehir hastanelerini eşi benzeri olmayan birer şifa merkezi olarak milletimizin hizmetine sunmaya devam etmeye kararlıyız.

Antalya, 31 Mart’ta bir karar verecek. Neyin kararını verecek? ‘Artık yeter, yeni bir adım atalım’ diyecek. ‘Herkesin başkanı’ ne yaptı Antalya’da? Hiçbir şey yok. Bunlar yalan ifadeler… Çarpık ifadeler, dürüst olmayan ifadeler."

Sayfa Yükleniyor...