Mardin'in Nusaybin ilçesinde şehit olan Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Oktay Aydoğan için Kocatepe Camisi'nde tören düzenlendi.

Törene şehit Başçavuş Aydoğan'ın babası Kahraman, annesi Zeliha, eşi Nurten, oğulları Batuhan (6) ve Bedirhan, yakınlarıyla TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kuvvet komutanları ve askeri yetkililer katıldı.

Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından şehit Başçavuş Aydoğan'ın cenazesi askerlerin omuzlarında bir süre taşındıktan sonra askeri cenaze aracına alındı. Bu sırada şehidin ailesi ve yakınları gözyaşı döktü.

Şehit eşi Nurten Aydoğan, askeri yetkililer tarafından teskin edilmeye çalışıldı. Buradaki törende, Meclis Başkanı ve diğer yetkililer şehidin ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti.

Aydoğan'ın cenazesi daha sonra okunan dualar eşliğinde Cebeci Askeri Şehitliği'nde toprağa verildi.

Bu arada, törende akli dengesinin yerinde olmadığı belirtilen bir kişi taşkınlık yapması üzerine gözaltına alındı.

Kocatepe Camisi'nde ayrıca, Gazete Habertürk'ün Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya'nın ağabeyi Erdal Sarıkaya'nın da cenaze namazı kılındı.