Dinlendirici sandalye

Vücudu dıştan örten metal iskelet teknolojisiyle üretilen "Chairless chair" adı verilen giyilebilir teknoloji, dilediğiniz yerde oturmanızı sağlıyor.

22.08.2014 - 20:09

Dinlendirici sandalye

"Chairless chair" adı verilen giyilebilir teknolojinin son ürünü ilginç tasarımıyla hayata geçirildi. Vücudu dıştan örten metal iskelet teknolojisiyle üretilen giyilebilir sandalye artık dilediğiniz yerde oturmanızı sağlıyor.

Uzun mesai saatleri boyunca ayakta durmak zorunda kalan çalışanların verimini arttırmak için tasarlanan sandalye, günlük hayatı da büyük ölçüde kolaylaştıracak.

Alüminyum ve karbon fiber gövdeye sahip  olan Chairless chair 24 saat boyunca şarj etmeden çalışabiliyor. Kullanıcılar istediği oturma pozisyonuna geldiğinde tek bir tuşla cihazı sabitleyip oturma pozisyonuna geçiyor.

Bu sayede insanlar birçok farklı ortamda, sürekli ayakta kalmaktan dolayı karşılaşabilecekleri rahatsızlıklardan kurtulabilecek.

İsviçre merkezli Noonee şirketi tarafından geliştirilen bu kullanışlı sandalyeyi kendiniz giyerek günlük işlerinizi kolaylıkla halledebiliyorsunuz. Üretici firma, ürünün tüm tüketicilerin kullanımına sunulabileceğini ancak ilk aşamada ağır işlerde çalışan fabrika işçilerini hedeflediklerini belirtti.

Araştırmalar, Avrupa’da  fiziksel zorlama nedeniyle kas ve iskelet sistemi hastalıklarına yakalanan 40 milyon işçinin çoğunun işsiz kaldığını gösteriyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...