'Doğanın Bebekleri' NTV Belgesel Kuşağı'nda

BBC yapımı Doğanın Bebekleri beş hayvan ailesini takibe alıyor ve yavrularının yetişkinliğe geçiş serüvenine tanıklık ediyor. Doğanın Bebekleri, her Pazar NTV Belgesel Kuşağı’nda.

NTV Haber 27.11.2013 - 11:14

'Doğanın Bebekleri' NTV Belgesel Kuşağı'nda

Dünyanın en karizmatik beş hayvanı hayatlarının en savunmasız ilk ayında... BBC yapımı 'Doğanın Bebekleri', beş hayvan ailesini takibe alıyor ve yavrularının yetişkinliğe geçiş serüvenine tanıklık ediyor.


Bölüm 5 - Bir Mirket Öyküsü

Swift beş haftalık bir mirket yavrusu. Dünyanın en acımasız bölgelerinden birinde dünyaya geldi. Kalahari Çölü’nde. Kıtlık bölgeyi kasıp kavuruyor, yiyecek az ve Swift’in ailesi aç. Çaresizlik onları tehlikenin kucağına itiyor; işlek yollara çıkmaya ve rakip mirketlerin bölgesine girmeye zorluyor.

İşin kötüsü, yiyecek bulmaya çalışanlar bir tek onlar değil; yırtıcılar dört bir yanda kol geziyor ve elbette menüde mirketler de var. Tehlike son derece ciddi boyutta. Yılın bu en zorlu zamanında doğan mirket yavrularının yalnızca yarısı iki ayını doldurabiliyor. Swift bunlardan biri olacaksa sağlam bir duruş sergilemesi ve elbette talihin de onun yanında olması gerekecek.

'Doğanın Bebekleri', her Pazar günü NTV Belgesel Kuşağı’nda.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...