'Dünyanın en meşhur çingeneleri' geliyor

Gipsy Kings efsanesi sürüyor, Çingene Krallar yeni şarkılarıyla 3 konser için Türkiye’ye geliyor…

Haberler 31.08.2010 - 17:05

'Dünyanın en meşhur çingeneleri' geliyor

İsimlerini İspanyolca “kral” anlamına gelen “Reyes” soyadından alan ünlü Gipsy Kings Grubu, 6 yıl aradan sonra ilk kez tüm ailenin katılımıyla 'de 3 konser verecek.

14 Eylül İzmir Kültür Park, 15 Eylül Antalya Konyaaltı ve 16 Eylül İstanbul Maçka Küçükçiftlik Park’ta düzenlenecek konserlerin biletleri Biletix’den satışa sunuldu.

Claude Martinez tarafından keşfedilip Bamboleo albümü ile 1987 yılında patlama yapan grup, bugün büyük oğul Paul Reyes ve 4 kardeşi tarafından yaşatılıyor.

Türkiye konserlerinde bu kez gruba ailenin yeni nesil üyeleri olan oğulları da eşlik edecek. 11 kişiden oluşan grup, yeni şarkılarının yanı sıra repertuarında hemen herkesin bildiği Bamboleo, Volare, Baila Me, Un Amor, My Way, Bem Bem Maria gibi k klasikleşmiş şarkılara da yer verecek. Grup üyeleri, Türkiye konserlerinde hiç kimsenin oturmadan devamlı dans edeceği duygu ve ritim dolu bir konser vaat ediyor

Çingene açılımına destek verecekler
Türkiye konserlerini organize eden Kıvanç Öner, grubun konser öncesi hazırlıklarını büyük bir heyecanla sürdürdüğünü belirtiyor. Türkiye'deki Roman açılımı için grubun görüşlerini “Çingeneler kültürlerini yaşadıkları ülkenin kültürlerine adapte ederler. Müzikleri de yine o kültüre göre şekillenir. Ama sonuç olarak aynı ruh ve aynı coşkuyu yaşatırlar” diyerek özetliyor.

Misafir sanatçılar Yaşar ve Serkan Çağrı
Türkiye konserlerine misafir sanatçı olarak Yaşar ve klarnet Ustası Serkan Çağrı’yı da davet eden Gipsy Kings’in bu sanatçılarla birlikte sürpriz bir şov yapması bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...