Elini yıkamaya gitti 8 bin lira kaybetti

Evlilik programında tanıştığı kadın için 8 bin lira harcayan 48 yaşındaki Muhammet Zevrek, müstakbel eşinin ortadan kaybolmasıyla biriktirdiği tüm parayı kaybetti.

Haberler 15.07.2011 - 12:00

Adana'nın Pozantı İlçesi'nde restoranda bulaşıkçı olarak çalışan 48 yaşındaki Muhammet Zevrek, bir televizyon programında evlilik umuduyla tanıştığı kadın tarafından 8 bin lirasının dolandırıldığını iddia etti.

Televizyon kanalındaki evlilik programlarını takip ederek evlenmek isteyen Zevrek, evlilik programına katılan Neriman isimli kadına talip oldu. Görüşme talebinin kabul edilmesi üzerine İstanbul'a giden Zevrek, soyadını bilmediği kadınla bir süre görüşerek evlilik kararı aldı.

Neriman Hanım'ın "Aileni ve evini görmek istiyorum" talebi üzerine birlikte Pozantı'ya giden çift, evlilik hazırlıklarına da burada başladı.

Müstakbel eşinin sürekli olarak, "Senden çok hoşlandım. Ben de seni Gaziantep'te ağırlamak istiyorum" diyerek güvenini kazandığını belirten Muhammet Zevrek, "Hem Pozantı da hem de gittiğim Gaziantep'te kendisine 8 bin lira değerinde altın ve giyim eşyası aldım. Nasılsa 'evlenip mutlu olacağız' düşüncesi ile harcamalar gözüme görünmedi. Gaziantep'te yemek yedeğimiz lokantada elimi yıkamaya gidince o da ortadan kayboldu. Tüm aramalarıma rağmen bulamadım. Biriktirdiğim tüm param gitti" dedi.

Dolandırıldığını anlayan Zevrek, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Sayfa Yükleniyor...