Emniyet’e saldıran 'canlı bomba' Elif Sultan Kalsen

Aylardır aranan isim Elif Sultan Kalsen (28), İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün giriş kapısına dün 17.55 sıralarında gelip elindeki iki bombayı fırlatıp daha sonra Kalaşnikof tüfekle nizamiye kapısını yaylım ateşine tuttu.

Haberler - ntv.com.tr 02.04.2015 - 09:27

Emniyet’e saldıran 'canlı bomba' Elif Sultan Kalsen

Yaklaşık 5 dakika süren çatışmada İhsan Merde ve Tayfun Demirtaş adlı polisler ile yoldan geçmekte olan Mustafa Hasan Güneş adlı vatandaş hafif şekilde yaralandı.

Kadın terörist ise ölü ele geçirildi.

Yaralı polisler Vakıf Gureba, topuğundan vurulan vatandaş ise Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Polisin parmak izi değerlendirmesi sonucu, öldürülen teröristin daha önce Taksim'deki polis noktasına silahlı saldırı gerçekleştirdikten sonra kaçtığı iddia edilen DHKP-C üyesi Elif Sultan Kalsen olduğu tespit edildi.

Polis, saldırı sonrası şüpheli 13 kişiyi gözaltına aldı.

26 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Şüpheli görülen 26 kişi de ayrıca gözaltına alındı.

Emniyet binasının yakınına park edilen bir otomobil ise bomba şüphesi nedeniyle aranırken, çevredeki şüpheli paketler de kontrollü bir şekilde fünyeyle patlatıldı.

Öte yandan Başbakan Ahmet Davutoğlu da İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ile görüşerek saldırıyla ilgili bilgi aldı.

Sayfa Yükleniyor...