'En iyi 5 klasik müzik sahnesi'

Tiyatro ve sinema oyuncusu Memet Ali Alabora N5'te sinema-klasik müzik ilişkisinin en iyilerini anlattı.

Haberler 01.04.2011 - 15:52

'En iyi 5 klasik müzik sahnesi'

Her hafta ünlü bir ismin '5 listesi'ni yayınladığımız N5'te bu hafta sinema ve tiyatro oyuncusu Meemt Ali Alabora var. Savaş karşıtlığı ve aktivistliğiyle de bilinen Alabora aynı zamanda klasik müzik tutkunu. Ve bize en iyi 5 klasik müzik sahnesini anlattı.


Alabora'nın uzun süre peşinde koştuk. N5'e katılmak istiyordu ama zaman yüzünden hep sıkıntı yaşıyorduk. Yoğun çalışıyordu, arıyorduk Ankara'da çıkıyordu, arıyorduk başka bir yerde... Yılmadık ve başardık; sonunda bir gün kararlaştırabildik.

Hava o gün güneşli olunca dışarıda çekim yapmayı tercih ettik. Kendi N5'inin ne olacağı konusunda kesin bir karara varamamıştı daha. Klasik müzikle yakından ilişkisi olduğunu, dergilerde yazılar yazdığını, radyo programları yaptığını ve büyük bir arşivi olduğunu biliyorduk. Bu yüzden klasik müziğin biraz dışına çıkıp, farklı bir konuda bir N5 yapmak istedik ama o, başka birşeyle pek ilgilenmedi. Sonunda klasik müzik ve sinema ilişkisi üzerine konuşmak istedi.

"Klasik müzik ve sinema dendiğinde aklına gelen 5 sahne"yi bize anlattı. İşte o zaman neden klasik müziği konuşmayı bu kadar istediğini anladık. Sahneleri anlatırken öyle bir heyecan duyuyor ki, bu müziğin onun hayatındaki önemini anlıyorsunuz.

Alabora televizyon tecrubesi olduğundan konuşmaktan hiç sıkılmadı ve sahneleri detaylarıyla anlattı. İşte Memet Ali Alabora'nın En iyi 5 klasik müzik sahnesi: İzlemek için tıklayınız

N5 ile ilgili haberlerimizi artık çekim anında Twitter'dan paylaşıyoruz. Memet Ali Alabora'yla yaptığımız çekimlerin gelişmeleri ve fotoğrafları da Twitter'dan paylaşıldı. Twitter'dan N5'i takip etmek için: twitter.com/ntvmsnbc_N5

Sayfa Yükleniyor...