Türkiye'ye geldikten sonra ortadan kaybolan ve günler sonra Sarayburnu'nda surların dibinde cesedi bulunan Sarai Sierra, ABD basınında konu olmaya devam ediyor. En son olarak New York Post gazetesi, Sierra'nın Türkiye'de bazı suç unsurlarıyla görüştüğü iddialarına yer verdi.

Steven Sierra, eşinin yolculuğa çıkmadan önce yanına kredi kartı, 400 dolar nakit para, spor ve topuklu ayakkabı, iPhone ve iPad aldığını açıkladı.

Haberde, Sierra'nın internet üzerinden görüştüğü kendini ve ‘Taylan’ olarak tanıtan kişinin polisler tarafından kapsamlı ifadesinin alındığı belirtildi. Taylan, Sierra’ya fiziksel bir ilişkiye girdiğini reddetmiş ve ortadan kaybolmasıyla ilgili bir bilgisinin olmadığını söylemişti. Ancak Taylan daha sonra soruşturma kapsamında sperm ve kan örneği alınan 22 kişilik şüpheli grubuna alındı.

Gazete, İstanbul polisinin de soruşturmayı dört koldan yürütmeye devam ettiğinin altını çizdi. Yeni bir görgü tanığı, Sierra’yı turistleri taciz eden bir grup adamla gördüğünü söyledi.

İsmi açıklanmayan kişi, Sierra’yı ilk olarak 11 Ocak’ta Sultanahmet Camii’nin önünde bir adamın ona kart verdiği sırada gördüğünü açıkladı. Yeni görgü tanığı, Sierra’yı yine aynı kişiyle 21 Ocak’ta Topkapı Sarayı’nda gördüğünü belirtti.

Sierra, 12 Ocak'ta Türkiye'ye gelmiş, 15 Ocak’ta ise Amsterdam ve Münih’e giderek 19 Ocak’ta tekrar İstanbul’a geri dönmüştü.