Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen "Milli İradeye Saygı Mitingi"nde konuşma yaptı.

Başbakan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Biz sabırla, metanetle direniriz dedim. Onlar milyonlarca tweet atsınlar bizim tek bir besmelemiz oyunları bozar, onlar yaksınlar yıksınlar, yağmalasınlar, bizim tek bir la havlemiz bütün tuzağı bozar.

Bazı sözüm ona aydınlar, bazı ülkelerin liderleri ağaç, dediler, Gezi Parkı, polis şiddeti dediler, demokrasi dediler, özgürlük dediler. Haftalardır bunlardan bahsettiler. Yakılan polis araçlarından bahsetmediler. Kamu kurumuna yapılan saldırılardan bahsetmediler. Bunların derdi Gezi Parkı mıydı, ağaç mıydı? Derdi ağaç olanlar, ağaçları devirir miydi? Bunların dikili ağacı yok.

'CHP ZİHNİYETİ ÇÖPTÜR'
Bu CHP zihniyeti çöptür, kirliliktir, susuzluktur. Bu CHP zihniyeti, bereketsizliktir. CHP'nin olduğu yerde özgürlük olur mu?

'SÜREKLİ YALAN SÖYLEDİLER'
Bir tanesi 'müftünün karısıyım' diye ortaya çıkıyor. Hale bak, müftünün karısıyım diye başına da bir örtüyü takmış. Aman bu oyunlara dikkat edin. CHP'nin geçmişinde bu oyunlar çoktur. Aman bu oyunlara gelmeyin. Bir kadına yakışmayacak hakaretler eden, sonra CHP'nin bir ilçe başkanının karısı olduğu bu kadının ikiyüzlülüklerini gördü.

Bu olaylar en başından itibaren çok büyük bir ilkesizlik, çok büyük bir art niyet üzerinden yürütüldü. Sürekli yalan söylediler, sürekli manüpilasyon yaptılar, sürekli yalan haber yayınladılar, hakaret ettiler, sövdüler, hakkı çiğnediler, hukuku ayaklar altına aldılar.

'BİKİNİLİ ÇILGINLAR ÇIKARIYORLAR'
Taksim Meydanı’na bikinili çılgınlar çıkarıyorlar. Bu toplum bu mu? Tahrik etmek için, bu toplumun sabrını taşırmak için, bu toplumun değerleriyle oynamak için bunu yapıyorlar.

'BAŞÖRTÜLÜ KIZLARIMIZ TACİZ EDİLDİ'
Bu ülkede giyimine karışılan varsa sadece benim başörtülü kardeşlerim olmuştur. Yıllarca onlara zulmedilmiştir. Onlara tekme tokat vurulmuştur. Hala şu olaylarda bile maalesef bizim başörtülü birçok kadın, kızlarımız taciz edilmiştir. Gerçekler ortada. Tahammül edemiyorlar, dayanamıyorlar. Sen ne giyiyorsan giy ama başkasına da saldırma, o da istediği gibi giyinsin. Bu ülkede başı açık, başı örtülü el ele omuz omuza dolaşsın. Niye rahatsız oluyorsunuz?

'AZ DA OLSA EKONOMİ KAYBETTİ'
Üç haftadır süren bu gösterilerden kim kazandı? Faiz lobisi kazandı, Türkiye’nin hasımları kazandı, rant lobisi kazandı. Az da olsa Türkiye ekonomisi kaybetti, turist kaybetti. Hiçbir dönemde olmadığı kadar özgürlük var. Kimin kıyafetine karışılıyor?

'FAİZ LOBİSİNİN NEFERİ OLDULAR'
Farkına varamadığınız bir oyunda maalesef hepiniz birer gönülle nefer olarak kullanıldınız, ey gençler. Maalesef aldatıldınız, böyle bir oyuna kurban edildiniz. Dikkat edin, 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diye yola çıktılar, faiz lobisine parasız neferlik yaptılar. Öyle miydi, yoksa Gazi Mustafa Kemal'de faiz lobisinin neferi miydi, eri miydi İşte bunlar bu, tutarsız bunlar. Ulusalcıyızdiye yola çıktılar, Türk bayrağının yakılmasına seyirci kaldılar.

'AYNI OYUN BREZİLYA'DA OYNANIYOR'
Brezilya'da da aynı oyun oynanıyor. Semboller aynı, afişler aynı, Twitter, Facebook aynı, uluslararası medya aynı. Aynı merkezden idare ediliyorlar. Türkiye'de başaramadıklarını şimdi Brezilya'da başarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Oyun aynı oyun, tuzak aynı tuzak, maksat aynı maksat.

'POLİS GÖREVİNİ YAPTI'
Ne yapacaktı polis? Buralar işgal altında mı kalacaktı? Polisimiz görevini yaptı, polisimizin üzerine zulüm ettiler. Polisin yanlışları, hataları olabilir. Bununla ilgili İçişleri B