Erdoğan: Sizin namazla ne alakanız var

Başbakan Erdoğan Muş'ta BDP'ye yüklendi: "Sizin namazla falan ne alakanız var. Apo'yu peygamber ilan edenlerle bizim işimiz olamaz."

Haberler 30.04.2011 - 15:50

Erdoğan: Sizin namazla ne alakanız var

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin Muş'taki mitinginde halka seslendi.

Konuşmasında BDP'ye yüklenen Erdoğan, "Bu ülkede kardeşi kardeşe düşürenlerle biz bir yerlere varamayız. Bu ülkeyi bölmeye çalışanlarla biz bir yerlere varamayız. Bu ülkede bölücü terör örgütü ile biz bu ülkeyi ayağa kaldıramayız. Benim halkımın, benim milletimin demokratik iradesine hükmetmek isteyenlerle hiçbir yere varamayız. Niye dayatıyorsunuz, niye tehdit ediyorsunuz? Bırakın benim vatandaşım kendi iradesiyle kullansın'' dedi.

BDPlilerin 'Devletin imamının arkasında namaz kılmayın' çağrısını eleştiren Erdoğan, "Sizin namazla falan ne alakanız var. Apo'yu peygamber ilan edenlerle bizim işimiz olamaz. Bizi aldatanlara karşı hep beraber olacağız. Bu oyuna gelmeyeceğiz" diye konuştu.

Erdoğan konuşurken bir kadın kürsüye yaklaşarak bir şeyler söyledi. Erdoğan, "Sevgili anacığım sizi aldatanlara kanmayın. ABD'de bugün yüzde 9 işsizlik var. Biz göreve geldiğimizde işsizlik neyse şu anda da o" dedi.

Sayfa Yükleniyor...