Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'ye dönüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ziyaretinin bugünkü bölümünü iptal eden Erdoğan, sabah saatlerinde Türkiye'ye hareket etti.

Anadolu Ajansı 10.06.2016 - 01:04 | Son Güncelleme : 10.06.2016 - 08:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'ye dönüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, efsane boksör Muhammed Ali'nin cenazesi için geldiği ABD'nin Louisville kentinde eşi Emine Erdoğan ve beraberindeki heyetle Muhammed Ali müzesini ziyaret etti.

Müzede, Türk ve yabancı birçok ziyaretçinin fotoğraf çektirme taleplerine olumlu yanıt veren Erdoğan, yetkililerden müze hakkında bilgi aldı.

Müze çıkışında yabancı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Muhammed Ali'nin özgürlük ve savaş karşıtlığı konularındaki örnek mücadelesine değindi.

Erdoğan, bir gazetecinin, "ABD'de herhangi bir resmi temasınız olacak mı?" sorusuna, "Bu akşam dönüyoruz. Sadece bunun için geldik" yanıtını verdi.

Başka bir gazetecinin, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın yaptığı son açıklamasını sorması üzerine de Erdoğan, "Esed bir katildir. 600 bin vatandaşını şu ana kadar öldürmüş bir katildir. 12 milyon vatandaşının kendi vatanlarından ayrı kaldığı bir ülkenin şu anda adeta işgalcisidir. Devlet terörü estiren birisidir. Sadece 3 milyon sığınmacı bizim ülkemizdedir. Onlara ev sahipliğini biz yapıyoruz. Tüm insanlığın aslında Esed'i dışlamasının gereğine inanıyorum. Ona yardımcı olanların da onun zulmüne, onun katliamlarına ortak olduğuna inanıyorum. Onun söyledikleri beni pek de ilgilendirmiyor." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, Ahıska Türkleri ile bir araya geldi ve burada da bir konuşma yaptı.

Ziyaretinin bugünkü bölümünü iptal eden Erdoğan, Türkiye'ye dönme kararı aldı.

Sayfa Yükleniyor...