Erdoğan ve Baykal şahit, kameralar da...

Görüşmeleri kamera engeline takılan Başbakan Erdoğan ile CHP lideri Deniz Baykal, Ankara'da bir nikahta buluştu. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın oğlunun nikahında iki lider nikah şahidi oldu.

NTV Haber 24.10.2009 - 12:38

Siyasetteki soğuk rüzgarları Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın oğlu Ahmet Şirvan Kılıç ile Hande Kübra Taşçıoğlu'nun nikahı bir nebze de olsa hafifletti.


"Demokratik Açılım" konusunda biraraya gelemeyen Başbakan Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal nikah şahitliğinde yan yana geldi.

İmzaların atılmasının ardından Başbakan Erdoğan, evlilik cüzdanını geline verdi.

Çifte mutluluklar dileyen Başbakan, 3 çocuk ısrarını burada da sürdürdü.

Erdoğan, “Tabii benim temennim, biliyorsunuz en az 3 çocuk. Bu konuda inanıyorum ki, sizler de gayret edeceksiniz” dedi.

Nikahın ardından yemeğe geçildi. Yemekte Başbakan Erdoğan ile CHP lideri Baykal yine yan yana oturdu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, şöyle konuştu: “Herhangi bir nikah tanıklığından hiçbir farkı yoktu. Sohbet ettik, nezaket sözleri söyledik. Herhangi bir nezaket buluşmasının ötesinde toplumumuzu ilgilendirecek hiçbir konuşma geçmedi. Siyasal bir konuşma son gelişmelerle ilgili bir değerlendirme, açılım...”

Salondaki kameraların anımsatılması üzerine ise Baykal, gülerek ''Kameralar daima kaydetti, kamerasız bir durum olmadı'' dedi.

Nikah törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da bulunduğu siyaset ve yargı dünyasından kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...