Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, Antalya'da konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, Kepez'deki toplu açılış töreninde konuştu. Davutoğlu, ''Biz hamaset değil iş üretiyoruz'' derken; Erdoğan ise, ''Bizim icraatlarımızın ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz'' ifadesini kullandı.

Haberler - ntv.com.tr 22.04.2016 - 16:07 | Son Güncelleme : 22.04.2016 - 17:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, Antalya'da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Antalya Kepez'de toplu açılış törenine katıldı. İki isim burada birer konuşma yaptı.

Kürsüye ilk olarak Başbakan Davutoğlu çıktı. ''Biz hamaset değil iş üretiyoruz, hizmet üretiyoruz, eser üretiyoruz. Hiçbir şehrimize elimiz boş gitmiyoruz, hep elimiz dolu geliyoruz'' diyen Davutoğlu, özetle şu ifadeleri kullandı:

''Her hafta bir eylem planıyla milletimizin hizmetindeyiz. Antalya bize farklı bir heyecan veriyor. Sizler hiç yerinizde durmayan yiğit insanlarsınız.

''HEP ELİMİZ DOLU GELİYORUZ''

Hiçbir şehrimize elimiz boş gitmiyoruz, hep elimiz dolu geliyoruz. Size hizmet ettiğimize şahit misiniz?

''HAMASET DEĞİL İŞ ÜRETİYORUZ''

Biz hamaset değil iş üretiyoruz hizmet üretiyoruz eser üretiyoruz. Başkaları gibi siyaseti laftan iftiradan hakaretten ibaret görmüyor hayata vatandaşlarımıza dokunuyoruz. Bütün fitnecilerin heveslerini kursaklarında bırakacak aşk ve imanla milletin huzurundayız. Sonuna kadar milletle birlikte olacağız.

''HİÇBİR GÜÇ KARŞISINDA BU BAŞLAR EĞİLMEYECEK''

Toroslar nasıl eğilmezse, Allah'ın izniyle, hiçbir güç karşısında bu başlar eğilmemiştir eğilmeyecektir.

''TÜRKİYE'NİN DÜNYAYA AÇILAN YÜZÜ ANTALYA'DIR''

Türkiye'nin dünyaya açılan yüzü Antalya'dır. Antalyalılar siz bizim adımıza dünyaya ev sahipliği yapıyorsunuz Allah sizin evinizi bahtınızı da bereketli eylesin.

''VARSIN AK PARTİ'NİN TÖKEZLEMESİNİ BEKLESİNLER...''

Varsın başkaları, muhalefet partileri Ankara'ya mahkum olsun, varsın başkaları kurultay oyunlarıyla kimin kime çelme takacağıyla meşgul olsun, kongre, kurultay yapsınlar. Varsın bu muhalefet liderleri ne şekilde birbirleriyle mücadele edeceğinin hesabını yapsınlar. Varsın bazıları bu hareketin, bu kutlu yürüyüşün zaafa uğrayacağı felaket günlerini beklesinler. Varsın başkaları parti içi kavgaları, ihtilafları siyaset zannetsinler. Varsın medya üzerinden siyaseti dizayn etmek isteyen münafık tipleri AK Parti'nin, parti içi tartışmalarla tökezlemesini, yavaşlamasını beklesinler. Bütün fitnecilerin, münafıkların heveslerini, arzularını, beklentilerini kursaklarında bırakacak aşk ve imanla milletin huzurundayız.

''BİN YATAKLI ŞEHİR HASTANESİ PROJE AŞAMASINDA''

Önümüzdeki dönemde bin yataklı şehir hastanesi proje aşamasında. Temiz bir çevre için güneş enerji santralleri kuruyoruz. Antalya'yı Isparta'ya, Mersin'e, Konya'ya, Muğla'ya ve Karaman'a bölünmüş yollarla bağlayıp Torosları bölünmüş yollarla aşacağız. Ben ne kadar Konya milletvekiliysem o kadar da Antalya milletvekiliyim.

''BİR GURUR PROJESİDİR''

Antalya'yı, dikkat ediniz bir gurur projesidir; Eskişehir'e Konya'ya ve Kayseri'ye hızlı trenle bağlayacağız inşallah.''

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: REKOR SÜREDE TAMAMLANDI

Başbakan Davutoğlu'nun ardından kürsüye Cumhurbaşkanı Erdoğan çıktı.

Sözlerine Antalya'yı sık sık ziyarete geldiğini belirterek başlayan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Burada, 841 milyon lira yatırım bedeli olan birçok eseri hizmete açıyoruz. Raylı sistem bu yatırımların başında geliyor. Bundan önceki belediyelerin gerçekleştiremediği 311 milyon liralık raylı sistem hattının 2. aşamasının açılışını bugün yapıyoruz. Şehir merkezi, havaalanı ve EXPO arasında hizmet verecek raylı sistem rekor sürede tamamlandı. Bir ay sonra hizmet vermeye başlayacak, biz bugün test edeceğiz.

''EXPO 2016 KENTİN VE ÜLKENİN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAK''

Antalya, değişim ve dönüşümü bizim iktidarımızla yakaladı. EXPO 2016'ya 8 milyon ziyaretçi bekleniyor. EXPO 2016 kentin ve ülkenin tanıtımına katkı sağlayacak. G-20 ve EXPO vesilesiyle Antalya'ya kazandırdığımız bağlantı yolları ve köprüler oldu. Köprü, yol ve çevre düzenlemesi projelerinin bugün açılışını yapıyoruz.

''BUNLARIN HAYALLERİ BİLE ULAŞAMAZ''

Milli Eğitim, Çevre ve Sağlık Bakanlıklarımızın gerçekleştirdiği yatırımlar da var. Türkiye'nin en büyük kongre merkezi (6300 kişilik) Antalya'da açılıyor. Bizim icraatlarımızın ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz.

''TÜRKİYE ER YA DA GEÇ OLİMPİYATLARI DA ALACAKTIR'' 

Olimpiyatlara defalarca talip olmamıza rağmen netice elde edemedik. Türkiye er geç olimpiyatları da, dünya EXPO'sunu da alacaktır. Bugün olmazsa yarın. Burada karşılaştığımız engeller siyasidir. Antalya G-20 zirvesiyle ilk adımı atmıştır. G-20'lerin bir numarasının Antalya'da yapıldığını dünya liderleri ifade etmiştir.

Geçtiğimiz 13 yıldaki hizmetlerle Antalya'nın çehresi değişti, kent çağ atladı. EXPO için yapılan tesisler, EXPO'nun tamamlanmasının ardından da hizmete devam edecektir. Ulaşım altyapısı için 4.3 milyar lira yatırım yaptık. Yeni yat limanları ile ilgili çalışmalar sürüyor.

‘’TÜRKİYE İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN GÜVENLİ BİR LİMANDIR’’

Denizlerden yüz bin insanı kurtardık. Türkiye bölgedeki tüm ihtiyaç sahipleri için güvenli bir limandır. Suriye ve Irak'tan kaçan 3 milyon kardeşimize ev sahipliği yapıyoruz. Türkiye'nin bu kararlı yürüyüşünün içeride ve dışarıda birilerini rahatsız ettiğini görüyorum. Tek devletimiz var bizim, o da Türkiye Cumhuriyeti. Rabia'mızın temelinde ne var? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet.

‘’RUSYA'NIN SERT REAKSİYONUNUN SEBEBİ TÜRKİYE'NİN BÜYÜMESİDİR’’

Türkiye'nin ekonomik ve siyasi ölçekleri büyüdü, genişledi. Ülkemize tatile gelen ve ülkemizden giden gıdaları kullanan Rus vatandaşları, kendi ülkelerinin hoyratça siyasetinin mağduru oldular. Rusya'nın ülkemize gösterdiği sert reaksiyonun sebebi Türkiye'nin büyümesidir.

6 milyon binanın yıkılarak kentsel dönüşümle tekrar yapılması ile ilgili bir toplantı yaptık. Dünyanın 1 numarası olacak havalimanını İstanbul'da yapıyoruz. Benim şahsen çok önem verdiğim 18 şehir hastanesinin inşası sürüyor. 29 dev stat inşa edildi ve edilmeye de devam ediyor. Tüm bunlar bir aşk için. 2023 hedeflerine ulaştığımızda, önümüzü kesmeye çalışanların işi daha da zorlaşacak.''

Sayfa Yükleniyor...