Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

ntv.com.tr - NTV Haber - Anadolu Ajansı 25.08.2016 - 14:58 | Son Güncelleme : 25.08.2016 - 17:46

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun telefonu

Artvin'de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun çatışma ortasında kalmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun dileklerini iletti. Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Efkan Ala da, CHP liderine geçmiş olsun telefonu açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, olayla ilgili olarak Artvin Valisi Muhterem İnce'yi arayarak bilgi aldığı da belirtildi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala'da olayla ilgili bilgiler verdi.

KURTULMUŞ: SALDIRIYI LANETLİYORUM

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aracının da bulunduğu konvoyun güzergahındaki saldırı nedeniyle Kılıçdaroğlu ve CHP'ye geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Kurtulmuş, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, "CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun geçiş güzergahında meydana gelen saldırıyı lanetliyorum. Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, konvoyda yer alanlara ve tüm CHP'ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" paylaşımında bulundu.

ÇAVUŞOĞLU: AMAÇ BİRLİK BERABERLİĞİ BOZMAK 

Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna saldırıyla ilgili bir açıklamada Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Bu hain darbe girişiminden sonra Türkiye'deki tablodan rahatsız olanlar var. Darbecilerin de şu anda Türkiye'yi hedef alan teröristlerin de amacı bu birlik beraberliği bozmak. Sebebi ne olursa olsun Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz. Ne teröre karşı dik duruşunu gösteren siyasi partilerimiz ne de bizler tutumumuzu değiştirmeyiz ve bunlarla mücadelemizi sürdüreceğiz."

HDP'DEN KINAMA

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ da saldırıyı kınadı. Demirtaş, Kılıçdaroğlu'nu arayıp geçmiş olsun dileğinde bulundu.

HDP Merkez Yürütme Kurulu da saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun seyahati esnasında yaşanan silahlı çatışmayı kaygı ile öğrenmiş bulunuyoruz. Bu vahim saldırıyı sert biçimde kınıyor, Sayın Kılıçdaroğlu'na ve beraberindeki partililere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

BAHÇELİ: KARDEŞ KAVGASINA TÜRKİYE'Yİ KİMSE ÇEKEMEYECEKTİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konvoyu silahlı saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonda görüşerek "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

Bahçeli, telefonla görüştüğü Kılıçdaroğlu'dan olaya ilişkin bilgi aldı. Bahçeli, güvenli bir bölgede olup olmadığını sorduğu Kılıçdaroğlu'na, "Geçmiş olsun, inşallah Ankara'ya döndüğünüzde görüşürüz" dedi.

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise, şunları kaydetti:

"CHP Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna Artvin'in Şavşat ilçesi Yanıklı Köyü yakınlarında PKK tarafından saldırı düzenlenmiştir. Bu menfur saldırıda 1'i şehit, 2 askerimiz de yaralanmıştır. Üzüntümüz büyüktür, tek tesellimiz Sayın Kılıçdaroğlu'nun iyi olmasıdır. Tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyor, yaralı evlatlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."

Devlet Bahçeli, "Terörün ulaştığı boyutu herkes görmeli, cüret ve küstahlığını herkes ittifakla kabullenmelidir. İhanetin gözü kararmış ve azgınlaşmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu'na ve Cumhuriyet Halk Partisi camiasına geçmiş olsun diyor, muhatap kaldıkları terör saldırısını şiddetle lanetliyorum. Tekrar söylüyorum, terörizm asla sonuç alamayacak, zalimler tarafından hevesle planlanan kardeş kavgasına Türkiye'yi kimse çekemeyecektir" ifadesini kullandı.

MECLİS BAŞKANI BİLGİ ALDI

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Kılıçdaroğlu'nu telefonla aradı. Kılıçdaroğlu'dan, yaşanan çatışmayla ilgili bilgi alan Kahraman, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

ÇELİK: BU SALDIRI HEPİMİZE YAPILMIŞTIR

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırıyı kınadı.

Kınama mesajını Twitter hesabından paylaşan Çelik, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırıyı kınıyoruz. Şüphesiz, bu saldırı hepimize yapılmıştır. Geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının tüm siyaset kurumuna yapılmış sayıldığını vurgulayan Çelik, mesajında terörü lanetledi.

BOZDAĞ: YAPANLARI VE YAPTIRANLARI LANETLİYORUM

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Twitter hesabından CHP konvoyunun Artvin'in Şavşat ilçesinde uğradığı saldırıya ilişkin paylaşımda bulundu.

Saldırıyı lanetleyen Bozdağ, şunları kaydetti:

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin araçlarıyla seyir halindeyken yapılan terör saldırısını, yapanları ve yaptıranları lanetliyorum. Terör saldırısında şehit olan askerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, arkadaşlarına ve CHP'ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."

Sayfa Yükleniyor...