Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "taraf" eleştirilerine yanıt

Taraflı davrandığı eleştirilerine yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Evet tarafım ama milletin tarafındayım. Her partiye eşit mesafedeyim ama gönlümde bir parti var” dedi. Muhaleftin seçim vaatlerini de eleştiren Erdoğan, "Asgari ücret açık artırmaya çıkarıldı" dedi.

Haberler - ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 04.05.2015 - 20:13

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "taraf" eleştirilerine yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt’te düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

CHP’nin başındaki zat benim için konuştu. Cevap vermeye değmez ama... 'Nerede neyi konuşacağını bilmiyor' diyor. 'Cumhurbaşkanı, Evren gibi Kur'anın istismarı yapıyor' diyor. Sayın Kılıçdaroğlu ben Kur’an’la büyüdüm, Kur’anla yaşıyorum. Kendi şahsında Kur’anın yerinin ne olduğu malum. 'Kur’an’ın Kürtçe meali yayınlandı' dedim. Bundan beyfendi rahatsız olmuş. Bu istismar mı?

Terörün beslediği siyasi parti, 'Diyanet İşleri’ni kapatacağız' diyor. Bunlar maalesef cami duvarına pislemeye başladılar. İstismar yapıyorlar, her türlü yol bunlarda var. Cumhurbaşkanı olarak bana yanlışları düzeltmek düşer. Sen o yetkiyi nereden alıyorsun?

12 yıllık zorunlu eğitim geçti. İmam hatiplere yapılan haksızlıklar giderildi. İmam hatiplilerin sayısı 1 milyona çıkınca rahatsız oldular. Çıkmış ne diyor? (HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş) 'Taksim bizim Kabemizdir' diyor. Bizim Kabe'miz bellidir. Bir zamanlar bu CHP'liler ne diyordu; 'Kabe Arabın olsun, bize Çankaya yeter' diyordu. Şimdi bunlar da aynı şekilde yine 'Kabe Arabın olsun bize Taksim yeter' diyor.

Bunlara 7 Haziran'da bir ders gerekmiyor mu? Fakat bizim dersimiz sandıkta. Şimdi diyorlar ki 'Cumhurbaşkanı taraf'. Evet tarafım ama ben milletin tarafındayım. Millet neredeyse oradayım. Her partiye de eşit mesafedeyim ama gönlümde bir parti var tabii, ayrı bir konu. Bu meydanda herhangi bir partinin pankartı yok, bu meydanda sadece Türk bayrağı dalgalanıyor."

HDP'YE TEPKİ

Erdoğan ardından Mardin'deki toplu açılış töreninde halka seslendi. HDP'yi Van'da asılan afişler ve Demirtaş'ın Kabe açıklaması üzerinden eleştiren Erdoğan, şunları söyledi:

"Van'da bilboardlar asmışlar, bilboardlarda bunların musluklarından kan akıyor.  Hamdolsun bizim musluklarımızdan berrak su akıyor. Farkımız bu, bunlar,  şehirlerimizi susuz bıraktılar, biz Devlet Su İşleri olarak oralara su götürdük. Şehirlerimizi susuz bıraktılar. 

Neymiş dinlere saygısı varmış. Bu millet diğer dinlere saygını değil senin kabenin nerede olduğunu merak ediyor." 

SEÇİM VAADİ ELEŞTİRİSİ

Muhalefet partilerinin seçim vaatlerini de eleştiren Erdoğan, "Asgari ücret açık artırmaya çıkarıldı. Var mı alan? Böyle birsey olur mu?" ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...