BDP "terörden nemalandıkları gerekçesiyle" görüşmek için kendilerine randevu talebinde bulunmayan Başbakan Tayyip Erdoğan'a tepkili.

BDP Siirt Milletvekili Osman Özçelik, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Siirt'te güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilen terör örgütü mensuplarının cesetlerinin DNA testlerinin sonuçlarının beklenmesi gerekçe gösterilerek ailelerine gösterilmediğini öne sürdü.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Özçelik, ''partilerinin terörden nemalandığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını'' ifade eti.

Kürt sorunun çözüm yerinin parlamento olduğunu anlatan Özçelik, bu nedenle bütün engellemelere rağmen Meclise geldiklerini ve barış için mücadele ettiklerini söyledi. Özçelik, Erdoğan'ın Kürt sorunuyla ilgili çözümü olmadığını savundu.

Erdoğan'ın kendileriyle görüşmesi durumunda ona şiddet dışı çözüm yolunu göstereceklerini ileri süren Özçelik, terörden nemalanmaların odaklarının BDP dışında bulunduğunu da kaydetti. Özçelik "Bizim kanayan bir yüreğimiz ve acımız var. Başbakan'a sözlerini iade ediyoruz" dedi.