Erdoğan'ın sürpriz Hatay tatili

Başbakan Erdoğan, eşi ve kızı ile tatil için gece Hatay'a gitti. Termal otelde dinlenen Erdoğan, kentte iki gün kalacak.

09.04.2009 - 12:08

Erdoğan'ın sürpriz Hatay tatili

Seçim çalışmaları ve Obama ziyaretinin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tatile çıktı. Erdoğan, daha önce tatilleri için Balıkesir'in Ekinlik Adası'nı ya da Antalya'yı tercih ediyordu ancak bu kez Ege ve Akdeniz kıyılarında kazandığı tek belediye olan Hatay'ı seçti.

Erdoğan, dinlenmek için saat 00.50'de uçakla Hatay'a geldi ve Ottoman Termal Otel'e yerleşti. 5 yıldızlı otel, uydu kent mevkisinde yaklaşık bir yıl önce hizmet vermeye başladı. Otelin termal suyu, banyo, içme ve kaplıca kürleri kapsamında değerlendiriliyor.

Başbakan'ın bugün otel dışına çıkmayacağını söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, tatille ilgili şu bilgileri verdi:

"Erdoğan, seçim çalışmaları ve ardından ABD Başkanı Barack Obama'nın ziyaretinin yoğunluğunun ardından dinlenmek amacıyla Hatay'a geldi. Kendisini termal otelde konuk ediyoruz. Yarın, Hatay Valisi Nusret Miroğlu ile Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı makamında ziyaret edecek. Cumartesi günü de kentten ayrılacak."

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine ile kızı Sümeyye ile kaldığı otelin çevresinde güvenlik önlemleri alındı, otele gelen araçlar ve sürücüler sıkı bir şekilde kontrolden geçiriliyor.

Gazeteciler de Başbakanlık güvenlik ekipleri tarafından otel ve çevresinden uzaklaştırıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...