NTV

Esnaf odasında silahlı kavga: 6 yaralı

Anadolu Ajansı

Türkiye

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası'nda çıkan silahlı kavgada, Oda Başkanı Zafer Şener'in de aralarında bulunduğu 6 kişi yaralandı.

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası'nda silahlı kavga çıktı.

Alınan bilgiye göre, bazı oda üyeleri Beşevler Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi'ndeki hizmet binasında bir araya geldi.

Toplantı sırasında henüz belirlenemeyen nedenle Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Zafer Şener ile kendisine muhalif olduğu iddia edilen gruptakiler arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesi üzerine aralarında Şener ile yönetim kurulu üyeleri Mehmet Okur ve Bedir Erdem'in de bulunduğu 6 kişi yaralandı.

Yaralılar olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Polis, binaya giriş çıkışları yasakladı, bölgede yoğun güvenlik önlemi aldı.

ODA BAŞKANI ŞENER'İN AÇIKLAMASI

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Zafer Şener, kavganın yönetim kurulu toplantısı öncesinde yaşandığını belirtti.

Üyelikleri düşürülen iki kişi ile aralarındaki husumet nedeniyle bugün yapılacak yönetim kurulu toplantısında kavga çıkabileceğini dün emniyet yetkililerine ilettiğini aktaran Şener, saat 14.00'te başlaması öngörülen toplantı için salona girdiğinde tanımadığı kişiler gördüğünü kaydetti.

Polise odayla alakası olmayan kişilerin içeride olduğunu ilettiğini, kavganın da bu sırada yaşandığını anlatan Şener, şöyle konuştu:

"Beni 30-40 kişi köşeye sıkıştırdılar. Ben bir de korumam var. Köşeye sıkışınca beylik silahıma sarıldım. Can bu, gidiyorum. Adamlar öyle bir geliyor ki perişan edecekler. Sonra Yönetim Kurulu üyesi Okur da bana sarılınca ben kendimi vurdum. Ona da kurşun isabet etmiş, yaralandı. Kurşunlar karşıya gitti. Ondan sonrasını zaten hatırlamıyorum."

Ayda 2-3 kez yönetim kurulu toplantısı yaptıklarını anlatan Şener, üyelikleri düşen iki kişinin kavgayı başlattığını öne sürdü.

Öte yandan, Oda Başkanı Şener, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavisinin ardından ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

ETİKETLER