Film gibi soygun

Mazgal kapağından dere yatağına inen hırsızlar, tabanı kırıp kuyumcuya girdi, 15 kilo altını çaldı.

29.11.2010 - 13:47

Film gibi soygun

Rize'de benzerlerine ancak filmlerde rastlanan bir kuyumcu soygunu gerçekleşti.

Olay Çarşı Mahallesi'ndeki kuyumcuda dün gece meydana geldi. Pazar Sokak üzerindeki bir mazgal kapağını açarak üzeri daha önce kapatılmış olan Hamam Deresi'nin yatağına inen hırsızlar, önce kuyumcunun yanındaki marketin duvarını deldi.

Marketten uzatma kablosu ile elektrik çeken hırsızlar, dere yatağından biraz daha ilerleyerek kuyumcu dükkanına geldi.

Elektrikli beton kırıcı ile tabanı delerek işyerine giren hırsızlar, ardından da altınların saklandığı özel kasanın beton duvarını kırdılar ve açtıkları 20 santimetre genişliğindeki delikten yaklaşık 1 milyon lira tutarında olduğu belirtilen 15 kilo altın alarak aynı yoldan çıktı. Hırsızlar, tünelden geri dönerken markette bulunan yaklaşık bin lirayı da alarak ortadan kayboldu.

Sabah saatlerinde işyerlerine gelen kuyumcu ve marketin sahipleri fark ettikleri hırsızlık olayını polise bildirdi.

Özel kıyafetli polisler açılan mazgaldan dere yatağına girerek delil aradı. Olay sırasında hırsızların kasa olarak kullanılan beton bölüme arkadan ulaşması nedeniyle kuyumcu dükkanındaki alarmın da çalmadığı belirtildi.

Polis kuyumcuya zeminin delinerek girilmesi, dükkan içinden çelik kapıyla ulaşılabilen altınların saklandığı bölüme betonun kırılarak ulaşılması gibi ipuçlarından yola çıkarak soygunu yapanların iş yerini çok iyi bildiği üzerinde duruyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...