‘Galaxy Gear 800 bin satmadı’

Teknoloji dünyasındaki kaynaklar, dün Reuters tarafından yapılan ve Samsung Galaxy Gear akıllı saatinin iki ay içinde 800 bin sattığına yönelik haberi yalanladı.

20.11.2013 - 10:36

‘Galaxy Gear 800 bin satmadı’

Samsung Galaxy Gear akıllı saatinin iki ay içinde 800 bin satış rakamına ulaştığını haberinin içi boş çıktı.

Samsung, Galaxy Note III ve üzerindeki modellerle uyumlu olan telefonun en çok satan akıllı ürün olduğunu duyumuş ve saatin iki ay içinde 800 bin satış rakamına ulaştığı belirtilmişti.

Ancak Kore haber ajansı Yonhap, Samsung’un açıklamasında verilen rakamın ‘satılan değil, nakliyatı yapılan ürün miktarı olduğunu’ belirtti. The Verge sitesi, bu bilgiyi doğruladı.

Tech Block sitesinin haberine göre, yüksek bütçeli bir promosyonla sunulan Galaxy Gear’ın ne kadar sattığı belirsiz. Ancak BusinessKorea sitesi, bu miktarın 50 bin olduğunu öne sürdü.

Bu iddia doğruysa, ilk verilen sayıyla arasında 750 bin fark olan Samsung, satılmayan ürünler nedeniyle 225 milyon dolar zarar edebilir.

Samsung’un ‘yanlış anlaşılan’ açıklaması, Galaxy Gear’ı eleştiren analistleri rahatlatırken, Microsoft’un Surface tabletleriyle düştüğü durumu akıllara getirdi. Microsoft, satmayan tabletleri nedeniyle ikinci çeyrekte 900 milyon dolar zarar etmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...