Galaxy Tab 1 milyon sınırını aştı

Apple’ın patronu Steve Jobs’ın ‘ölü doğar’ demesine rağmen Samsung’un ürettiği Galaxy Tab tablet bilgisayar iki aydan kısa süre içinde 1 milyon satış rakamını geçti.

09.12.2010 - 11:36

Galaxy Tab 1 milyon sınırını aştı

Ekim ortasında dünyada, bu ay başında da Türkiye’de piyasaya sunulan Galaxy Tab, Apple’ın iPad tabletine karşı en ciddi rakip olduğunu gösteriyor. Galaxy Tab, dünyada 50 gün gibi kısa sürede 1 milyon satış rakamına ulaşarak iPad'e bir hayli yaklaştı.

Jobs’ın, 7 inçlik ekran taşıdığı için küçümsediği ve 10 inçlik iPad karşısında rakip olarak görmediği Galaxy Tab, Android işletim sistemiyle de tablet piyasasında Apple’ın mevcut lider konumunu tehdit ediyor.

Samsung'un verdiği rakama göre 50 günlük bir sürede 1 milyon satan cihazın, 28 günde bu rakama ulaşan iPad’in çok da gerisine düşmemesi, dahası 2011’de Android ve Windows 7 tabanlı en az 50 yeni modelin piyasaya çıkacak olması, tablet pazarında iPad’in gittikçe çok zorlanacağını gösteriyor.

Apple’ın şimdilik sadece iki ciddi ürünün rekabet ettiği pazardaki liderliğini korumak için, iPad 2 modelinde kapsamlı bir yenilemeye gitmesi bekleniyor. Üretici Tayvanlı Foxconn’un ilk parti teslimatı önümüzdeki hafta yapacağı belirtilen iPad 2’de daha hızlı işlemci, daha yüksek çözünürlüklü ekran ve çift kamera olacağı belirtiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...