Gaz maskesi satışları patladı

1 Mayıs öncesinde gaz maskesi satışları, ikiye katlandı. Gaz maskelerine talep özellikle polis, sendikacı ve gazetecilerden gelirken; vatandaşlar da gaza karşı maske alıyor.

Haberler 30.04.2010 - 15:58

Gaz maskesi satışları patladı

Gaz maskelerinin 'deki ana dağıtıcı firmalarından Alman Draeger Safety Satış Müdürü Önder Öztürk, bu ayın 15'inden itibaren yüz maskesi ve bunun filtreleriyle ilgili talep olduğunu, rutin satışlarının ikiye katlandığını belirtti.

Firmanın ana konusunun solunum koruyucu ekipmanlar üretmek olduğunu ifade eden Öztürk, “Tam yüz maskesi ve bunun filtreleriyle ilgili bu ayın 15'inden itibaren bayağı bir talep oldu. Rutin satışlarımız ikiye katladı'' dedi.

Bu maskeleri bayilere sevk ettiklerini söyleyen Öztürk, ''O nedenle bayilerde kimler ne kadar aldı bilemiyorum, ama genelde basın mensupları, polisler alıyor. Vatandaşlardan da alan var'' diye konuştu.

BAŞGÖL: VATANDAŞ DA ALDI
Enzet İş Güvenliği Teçhizatları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Satış Yöneticisi Mahmut Başgöl de 1 Mayıs dolayısıyla maske satışlarının son bir haftada yüzde 50-60 oranında arttığını belirtti.

Daha çok gazeteciler, kameramanlar ve emniyet güçleri tarafından bir alım söz konusu olduğunu ifade eden Başgöl, vatandaşlar ve sendikalardan da talep geldiğini kaydetti.

Başgöl, ''(Taksim'de oturuyoruz, etkilenebiliriz, elimizde olsun, belki kullanırım) diyerek sürekli alanlar oldu. Son bir haftada 750 civarında gaz maskesi sattık'' diye konuştu.

KOYUTÜRK: FİLTRE DE İSTENİYOR
İGES İş Güvenliği Ekipmanları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Satış Temsilcisi Evren Koyutürk ise gaz maskesine ve filtrelere talep olduğunu, daha çok basından talep geldiğini belirtti.

Koyutürk, şu ana kadarki satışlarının 150-200'ü bulduğunu kaydetti.

KINALI: ŞARTLAR DEĞİŞİNCE DÜŞTÜ
Global İş Güvenliği firması sahibi Nuri Kınalı da ''Her 1 Mayıs'ta, nevruz bayramlarında bizim satışlarımız artar. Ağırlıklı gazetecilere veriyoruz. Bu ay 70-80 taneye yakın gaz maskesi, 150'ye yakın da filtre sattım'' dedi.

İş Koruma firmasından Rupen Ataoğlu ise ''Satışlar bu sene normal. Sadece basın sektöründen filtre talebi oluyor. Bir ay evvel herkes hazırlık yaptı. Sonradan şartlar değişince satışlarda düşme oldu'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...