Gelin cinayetine müebbet talebi

İstanbul Sarıyer'de eşiyle arasının bozulmasından sorumlu tuttuğu gelinini öldüren Kemal Yıldırır'ın müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.

15.04.2014 - 17:20

Gelin cinayetine müebbet talebi

Eşiyle arasının bozulmasına neden olmakla suçladığı gelini Yankı Özkan Yıldırır'ı silahla vurarak öldüren Kemal Yıldırır (78) hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede, Kemal Yıldırır'ın gelini Yankı Özkan Yıldırır'ı eşiyle arasının açılmasına neden olmakla suçladığı belirtildi.

Eşi ile aralarındaki boşanma davasının nedeni olarak gördüğü gelini ve oğluna husumet besleyen Yıldırır'ın olay günü olan 23 Şubat 2014'te Sarıyer'e gittiği, oğlunun oturduğu apartmanın bulunduğu sokakta aracının içinde beklediği belirtildi.

Pazar gezmesine çıkan oğlu ve gelinine eve döndüğü sırada aracından inerek silahlı saldırı da bulunan Kemal Yıldırır'ın silahından çıkan kurşunla gelini Yankı Özkan Yıldırır'ın öldürdüğü oğlu Orhan'ın ise elinde silah bulunan babasının üzerine atılarak boğuştuğu belirtildi.

Orhan Yıldırır, babasının elinden boğuşarak kurtulurken, baba Kemal Yıldırır'ın silah sesleri üzerine olay yerine gelen vatandaşlar tarafından etkisiz hale getirilerek emniyet güçlerine teslim edildiği kaydedildi.

Savcılık soruşturma sonucunda şüpheli Kemal Yıldırır hakkında gelini Yankı Özkan Yıldırır'ı planlayarak öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis, oğlu Orhan Yıldırır'ı da planlayarak öldürmeye teşebbüs suçundan ise 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası ile yargılanmasını talep etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...