'Günay vicdanı sızlıyorsa istifa etsin'

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, ''Sayın Günay'ın, katliam sanıklarının salıverilmesinden eğer gerçekten vicdanı sızlıyorsa,sorumluluk hissediyorsa, bu konuda samimiyse, buyursun istifa etsin'' dedi.

Anadolu Ajansı 16.07.2012 - 15:54

'Günay vicdanı sızlıyorsa istifa etsin'

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Dünya Uygur Kurultayı Başkan Yardımcısı Seyit Tümtürk ve beraberindeki Uygurlu kadınları kabul etti.

Tarhan, kabul sırasında gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın 3. yargı paketinin ardından bazı tahliyelerle ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine Tarhan, şunları kaydetti:

''Sayın Bakan, katliam sanıklarının tahliyesinden ötürü vicdanının sızladığını söylemiş. Bir heykele ucube denilmesinden, sanata tiyatro üzerinden ambargo konulmasından hiç vicdanı sızlamayan sayın Bakan'ın; partisinin hazırladığı bir örtülü aftan hiç haberi olmayan Sayın Bakan'ın, aslında vicdanının sızladığına inanmıyorum. Katliam sanıklarının salıverilmesinden eğer gerçekten vicdanı sızlıyorsa, burada bir sorumluluk hissediyorsa, sıcak koltuğunda vicdan sızlatmasını yeterli bulmuyorum. Eğer bu konuda samimiyse, buyursun istifa etsin.''

CHP'den bir heyetin Suriye'ye gitmesiyle ilgili bir soru üzerine Tarhan, İnsan Hakları Komisyonu üyelerinin bu yolda bir çalışması olduğunu, detaylar belirlendiğinde bunun kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...