Büyükşehir Belediyesi tarafından Barış Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte konser veren sanatçı Haluk Levent, sevilen şarkılarını seslendirdi. Sahnedeki oyunu ve elektro gitar şovuyla hayranlarına unutulmaz saatler yaşatan Levent, Konserinin bir bölümünde, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da paylaşmak için hayranlarının fotoğraflarını çekti.

Hayranlarının kendisini şımarttığını ifade eden Levent, "Devlet sanatçısı haline dönmem inşallah. En korktuğum şey odur. Hiçbir zaman resmi sanatçı ünvanı taşımak istemedim. Hep böyle uzakta kalayım istedim" dedi.

Konserin sonunda Haluk Levent'e çiçek veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, sanatçıyla ''Ela Gözlüm'' şarkısını söyledi. Daha sonra tek başına ''Ezo Gelin'' türküsünü seslendiren Özcan, konsere katılanlar tarafından uzun süre alkışlandı.

15 yıldır Mersin Büyükşehir Belediye başkanı olduğunu hatırlatan Özcan, "Bugüne kadar hep kültür ve sanata önem verdik. Cumhuriyet Bayramımızı hep beraber dolu dolu kutluyoruz, kutlamaya da devam edeceğiz" diye konuştu.