Hava durumu: Meteoroloji'den yüksek sıcaklık uyarısı (13 Temmuz 2021 bugün hava nasıl olacak?)

Meteoroloji'den aktarılan son dakika hava durumu raporuna göre, hafta boyunca yurt genelinde sıcaklıklar artmaya devam edecek. Hafta sonuna doğru ise yüksek nemin de etkisiyle sıcaklıkların 8-10 derece artması bekleniyor. NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, 18 Temmuz’dan itibaren yurt genelinde kavurucu Libya sıcaklıklarının etkili olacağını belirterek hava sıcaklıklarının Karadeniz'de bile 40 dereceyi göreceğini belirtti.

Hava durumu: Meteoroloji'den yüksek sıcaklık uyarısı (13 Temmuz 2021 bugün hava nasıl olacak?)

İL İL İÇİN TIKLAYIN

15 Temmuz'dan itibaren yurt genelini etkisi altına alacak olan aşırı sıcaklarlka birlikte bu yazın en sıcak günleri yaşanacak.

İstanbul'da perşembe günü sıcaklık 35 derecelere kadar çıkacak. İzmir ve Antalya'da ise hava sıcaklığının 37'yi geçeceği tahmin ediliyor.

Hafta sonuna doğru ise yüksek nemin de etkisiyle sıcaklıkların 8-10 derece artması bekleniyor. İstanbul 42 dereceleri görecek. Batı kesimlerde ise sıcaklık 50 dereceye yaklaşacak.

Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, bugün yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçecek. 

KARADENİZ'E KUVVETLİ SAĞANAK UYARISI

Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Samsun çevreleri ve Van’ın doğusunun yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Rize ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

LİBYA'DAN AŞIRI SICAK HAVA DALGASI GELİYOR

Libya’dan aşırı sıcak hava dalgası geliyor. 18 Temmuz’dan itibaren yurt genelinde kavurucu sıcaklar hakim olacak hatta sıcaklık rekorları kırılacak. Öyle ki Karadeniz’de bile termometrelerin 40 dereceyi göstermesi bekleniyor. Ayrıntıları  NTV Editörü Dilek Çalışkan anlattı.

hava sıcaklıklarının bugün de mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini belirterek rüzgarın ise genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 33
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 32
İzmir: Az bulutlu ve açık 36
Adana: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu 35
Antalya: Az bulutlu ve açık 33
Samsun: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri gece saatlerinden itibaren il geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
Trabzon: Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
Erzurum: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 40

VİDEO - AŞIRI SICAKTAN NASIL KORUNURUZ?

Sayfa Yükleniyor...