Hava sıcaklıkları artacak

Meteorolojinin tahminlerine göre, Perşembe günüyle birlikte sıcaklıklar hızla artacak.

11.05.2016 - 22:22 | Son Güncelleme : 12.05.2016 - 01:20

Hava sıcaklıkları artacak

İstanbul’u da hafta sonu oldukça sıcak bir hava bekliyor. Cumartesi günü termometrelerin 28 dereceyi görmesi bekleniyor.

Meteorolojinin 5 günlük hava tahminlerine göre, yurt genelinde sıcaklıklar lodos rüzgarıyla birlikte perşembe gününden itibaren hızla artmaya başlıyor.

Bununla birlikte yine de yağışlar yer yer devam edecek. Marmara bölgesinin Trakya kesiminde yağış kendini göstermeye başladı. Aralıklı yağışlar bölgede gün boyu etkisini göstermeye devam ederken, puslu hava Marmara genelinde etkisini gösterecek.

İç Anadolu’da da yağışların etkisini arttırmasını göstermesi tahmin ediliyor. Lodosla birlikte kıyı Ege ve Trakya’da yarından itibaren yağışlar kuvvetlenecek. Ancak ani sıcaklık artışları görülecek. Özellikle Marmara bölgesinde Perşembe, cuma ve cumartesi günleri sıcaklıklar hızlı bir şekilde artacak.

REKOR KIRABİLİR

Batı kesimlerde sıcaklıklar son yıllarda görülen en yüksek değerlere ulaşacak. İstanbul’da sıcaklıklar cumartesi günü 27-28 dereceye kadar yükselecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre ise en yüksek sıcaklık değeri 27 derece olacak.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Edirne ve Çanakkale çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, gece saatlerinde bölgenin kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu olacak.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Doğu Akdeniz’in iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, doğusu ile zamanla bölge genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Karaman çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile öğle saatlerinde Samsun ve Ordu çevreleri yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Şanlıurfa ve Siirt çevreleri, öğleden sonra bölgenin doğusu yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Sayfa Yükleniyor...