Hırsızlık yapan kardeşini öldürdü 16 yıl ceza aldı

Adana'da hırsızlık yaptığı gerekçesiyle bir kardeşini öldüren diğerini de yaralayan sanık 16 yıl 11 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Anadolu Ajansı 03.03.2010 - 14:06

Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, kardeşi Şinasi Ayvaz'ı elinden yaralayan, diğer kardeşi Hasan Ayvaz'ı bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanık Mehmet Ayvaz ve müşteki baba Hüseyin Ayvaz hazır bulundu.

Sanık Mehmet Ayvaz, ifadesinde, kardeşlerinin uyuşturucu kullandığını ve hırsızlık yaptığını öne sürdü.

Bu nedenle sıkıntı yaşadıklarını belirten sanık Mehmet Ayvaz, ''Kimsenin yüzüne bakamaz olmuştuk. Son olarak babamın bekçilik yaptığı tarladan mısır çalmışlardı. Bu yüzden aramızda kavga çıktı. Şinasi'yi polise teslim etmek istiyordum. Ağabeyim Hasan ve küçük kardeşim bana saldırıp darbetti. Elimdeki bıçağı alıp, beni öldüreceklerini söylediler'' dedi.

Bu sırada aralarında boğuşma çıkan ağabeyinin bıçaklandığını belirten sanık Mehmet Ayvaz, öldürmek amacıyla hareket etmediğini ifade ederek, ''Bu olaydan dolayı burada bulunmaktan utanıyorum ve pişmanım'' şeklinde konuştu.

Müşteki Hüseyin Ayvaz da sanık oğlundan şikayetçi olmadığını söyledi.

Mahkeme heyeti, yapılan duruşma sonunda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan sanık Mehmet Ayvaz'ın, ''haksız tahrik'' maddesinden yararlandırıp duruşmalardaki iyi halini göz önünde bulundurarak, cinayet ve yaralama suçundan 16 yıl 11 ay hapis cezasına mahkum edilmesine karar verdi.

Sanık, 12 Eylül 2009'da merkez Seyhan ilçesinde babalarının bekçilik yaptığı tarladan 6 torba mısır çaldığı iddiasıyla aralarında çıkan kavga sonucu kardeşi Şinasi Ayvaz'ı elinden yaraladığı, Hasan Ayvaz'ı öldürdüğü iddiasıyla tutuklanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...