Hostes şoförün üstüne düştü, kaza oldu

Bodrum'da, 28 turist taşıyan otobüsün kadın hostesi dengesini kaybederek şoförün üzerine düşünce, otobüs 30 metrelik uçuruma yöneldi. Faciayı önleyen yol kenarındaki çam ağacı oldu.

24.09.2014 - 12:59

Hostes şoförün üstüne düştü, kaza oldu

Kaza, bugün sabah saatlerinde Torba Demir Mevkii'nde meydana geldi.

44 yaşındaki Mehmet Koçak yönetimindeki 34 HH 3877 plakalı tur otobüsüyle, Milas-Bodrum Havalimanı'ndan aldığı 28 Rus turisti Gündoğan Mahallesi'ndeki bir otele götürmek üzere yola çıktı.

İddiaya göre, Torba Demir Mevkii'ndeki virajda dengesini kaybeden hostes M.K., şoför Koçak'ın üzerine düştü. Kontrolden çıkarak 30 metrelik uçuruma yönelen tur otobüsü, yol kenarındaki bir çam ağacına çarparak durabildi.

Ucuz atlatılan kazada aracın kapılarının sıkışması üzerine turistler, otobüsün yan pencerelerini kırarak panikle dışarı çıkabildi.

Otobüs şoförü Mehmet Koçak Otobüs şoförü Mehmet Koçak


Bir süre yaşadığı şoku üzerlerinden atamayan turistler, aynı tur şirketine ait başka bir otobüs ile konaklayacakları otele götürüldü.

Başından ve omzundan hafif yaralanan şoför Koçak, ihbar üzerine gelen sağlık ekiplerince Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Sağlık durumunun iyi olan Koçak, "Turistleri havalimanından aldık, otele götürüyorduk. Bir anda ayaktaki, turistlere hizmet eden kadın hostes üzerime düşünce ne olduğunu anlayamadım. O yol zaten çok dar, bir de virajda oldu. Yoldan çıktım. Önemli olan konuklarımızın burnunun bile kanamamış olması" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...