Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan İran'daki saldırılara kınama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İran'ın başkenti Tahran'da 12 kişinin hayatını kaybettiği çifte saldırıyı kınadı. Bir kınama da Dışişleri Bakanlığı'ndan geldi.

Anadolu Ajansı 07.06.2017 - 13:59 | Son Güncelleme : 07.06.2017 - 15:35

ibrahim kalın.jpg

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Dışişleri Bakanlığı, İran Meclisi ve Humeyni Türbesi önünde gerçekleştirilen terör saldırılarını kınadı.

Kalın, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Tahran'da yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyor, yakınlarına taziyelerimizi sunuyorum" ifadesini kullandı.

BİR KINAMA DA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada ise, sabah saatlerinde Tahran’daki İran İslami Danışma Meclisi ile İmam Humeyni Türbesi’ne yönelik terör saldırıları düzenlendiğinin ve saldırılarda hayatını kaybedenler ile yaralılar olduğunun üzüntüyle öğrenildiği belirtildi.

Açıklamada, "Bu menfur saldırıları kınıyor, hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor, yakınları başta olmak üzere İran halkına ve hükümetine taziyelerimizi sunuyor ve yaralılara acil şifalar diliyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Sayfa Yükleniyor...