NTV

İki turiste hamamda tacizin cezası belli oldu

Anadolu Ajansı

Türkiye

Karaköy'deki bir hamamda Erasmus öğrencisi 2 Fransızı taciz eden 4 sanık için karar çıktı. Mahkeme, bir sanığa 6 yıl 3 ay, diğerine 8 yıl 9 ay hapis cezası verdi, 2 sanığın ise beraatine hükmetti.

İlişkili Haberler

İstanbul Karaköy'de 2 Erasmuslu Fransız kız, erkek arkadaşları ile gittikleri hamamda ayrı bir bölüme alınarak taciz edildikleri iddiasıyla hamam çalışanı 4 kişinin, "cinsel saldırı" suçundan yargılandığı davada, bir sanık 6 yıl 3 ay, diğer bir sanık 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmasına, 2 sanığın da beraatine hükmedildi.

İstanbul 40. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanıklardan Ahmet Kaya ve taraf avukatları katıldı.

Sanıklar Osman Cücen, İbrahim Kabak ve Cafer Aktaş ile taciz edildiği iddia edilen şikayetçi iki Fransız turist duruşmaya katılmadı.

Duruşmada söz alan müşteki avukatları, sanıkların, müvekkillerinin yabancı olmasında faydalandıklarını, müştekilerin Türk hamam kültürünü bilmemeleri nedeniyle sanıkların bu durumu kötüye kullandıklarını söyleyerek, sanıkların üst sınırdan cezalandırılmasını talep etti.

Sanıkların avukatı da müvekkillerinin suç işleme saikleri olmadığını savunarak, sanıkların beraat etmesini, aksi takdirde lehe hükümlerin uygulanmasını istedi.

Talepleri değerlendiren mahkeme, sanıklar Ahmet Kaya ile İbrahim Kabak'ın üzerilerine atılı suçu işledikleri hususunda mahkumiyetlerine yeter kesin ve inandırıcı delil bulunmadığından beraatlerine karar verdi.

Sanıklardan Cafer Aktaş'ın "cinsel saldırı" suçundan 5 yıl hapisle cezalandırılmasına karar veren mahkeme, hizmet ilişkisinin sağladığı nüfüzun kötüye kullanılması nedeniyle cezayı 7 yıl 6 aya çıkardı. Sanığın geçmişi, sosyal ilişkisi, fiilden sonraki yargılama sürecindeki davranışlarını dikkate alan mahkeme, sanığın 6 yıl 3 ay hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

Sanık Osman Cücen'in ise "cinsel saldırı" suçundan 7 yıl hapisle cezalandırılmasına ve hizmet ilişkisinin sağladığı nüfüzun kötüye kullanılması nedeniyle cezanın 10 yıl 6 aya çıkarılmasına hükmeden mahkeme, takdiri indirim nedenlerini dikkate alarak sanığın 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmasını kararlaştırdı.

ETİKETLER