Pazar günü yaşama gözlerini yuman eski Başbakanlardan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın cenazesi Hacı Bayram-ı Veli Camisi’ne getirildi.

Sabah namazının kılınmasının ardından Necmettin Erbakan'ın cenazesi cami avlusuna taşındı.

Kılınan cenaze namazına Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, pek çok milletvekili, Saadet Partisi yöneticisi, partililer ve sevenleri katıldı.

Yoğun kalabalık nedeni ile Erbakan’ın naaşı musalla taşı yerine sedyeye koyuldu.

TEKBİR EŞLİĞİNDE
Cenaze namazının ardından Erbakan'ın naaşı tekbir getirilerek bir süre omuzlarda taşındı. Erbakan'ın cenazesi daha sonra İstanbul'a götürülmek üzere cenaze arabasına konuldu.

Hacı Bayram-ı Veli Camisi'ne çıkan yollar polis tarafından kapatılırken, tören için gelenler camiye üzerleri aranarak alındı.

Cami avlusunda Kızılay tarafından lokum, Büyükşehir Belediyesi tarafından da çay ve çorba dağıtıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi camiye gitmek isteyenler için otobüs ve metro seferleri düzenledi. Cenaze törenine pek çok parti üyesi kadının da geldiği görüldü.

HAVAALANINDAN FATİH CAMİİ’NE
Törenin ardından Erbakan'ın cenazesi partililerden ve sevenlerinden oluşan konvoy eşliğinde götürüldü.

Necmettin Erbakan’nın cenazesi, uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı’na getirildi.

Erbakan'ın cenazesi, uçaktan inen yolcular ve Erbakan'ın aile fertleri tarafından tekbirler eşliğinde cenaze arabasına taşındı. Cenaze daha sonra Fatih Camisi'ne götürülmek üzere havalimanı kapısından çıkartıldı.

Aynı uçakla gelen Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, kızları Zeynep Baykoç ve Elif Erbakan Altınöz, damatları Mehmet Altınöz, Faruk Baykoç, yakın çalışma arkadaşları ve eski milletvekilleri de özel araçlarına binerek alandan ayrılırken, diğer yolcular da aprona alınan 5 otobüsle A kapısından çıkarak cenaze arabasını izlediler.

Erbakan’ın naaşı şu sıralarda Fatih Camii’ne götürülüyor.

Erbakan'ın cenazesi törenin ardından eşi Nermin Erbakan'ın yanına defnedilecek.