İngiliz ajanın ölüm nedeni belli oldu (Adli Tıp raporu)

İngiliz eski istihbarat subayı Le Mesurier'nin İstanbul'da ölü bulunmasıyla ilgili Adli Tıp raporu belli oldu. Raporda İngiliz ajanın düşerek öldüğü belirtildi.

ingilizistihbaratçı.jpg

İngiliz eski istihbarat subayı James Gustaf Edward Le Mesurier, 11 Kasım'da İstanbul Tophane'de ölü bulunmuştu.

Cinayet büronun ön raporunda da bunun yüksekten düşmeye bağlı ölüm olduğu söylenmişti.

TRT Haber'in haberine göre, Le Mesurier ile ilgili Adli Tıp raporunda İngiliz ajanın yüksekten düşmeye bağlı olarak hayatını kaybettiği belirtildi.

"KANINDA UYKU İLACINDAN BAŞKA BULGU YOK"

Rapor hazırlanırken kan ve doku örneklerinin incelendiği, kanında uyku ilaçlarından başka bulguya rastlanılmadığı ve doku örneklerinden de farklı bir DNA çıkmadığı belirlendi.

Raporun sonuç kısmında, ölümün genel beden travmasına bağlı yüz, göğüs ve ekstremite kemik kırıklarıyla birlikte büyük damar hasarından meydana gelen iç kanama sonucu meydana geldiği belirtildi.

Raporda olayın intihar mı, yoksa cinayet mi olduğuna ilişkin tespite yer verilmezken bu hususların devam eden soruşturma kapsamında araştırılacağı öğrenildi.

Öte yandan soruşturma kapsamında eşi Emma Hedvig Christina Winber, ifadesi alınmıştı. Türkiye dışına çıkması geçici süre ile yasaklanan Winber'in yurtdışı yasağının devam ettiği kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...