NTV

İş Bankası bin 795 gayrimenkul satıyor

Türkiye

İş Bankası, portföyünde bulunan Türkiye genelinde bin 795 adet gayrimenkulünü satışa çıkardı. Portföy için internet üzerinden teklif verilebilecek.

İş Bankası, portföyünde bulunan Türkiye genelinde bin 795 adet gayrimenkulünü satışa çıkardı. İlgilenenlerin online teklif verebildiği listede konut, arsa, tarla, zeytinlik, incirlik hatta fabrikalar bulunuyor.

İş Bankası sitesindeki portföy linkine tıklanarak; tüm gayrimenkul listesi görülebiliyor. Bu listede ilgilenilen gayrimenkul için 'teklif vermek istiyorum' butonunu tıklayarak hem gayrimenkulün özellikleri hem de fotoğrafları görülebiliyor.

Taşınmazlara teklif verebilmek için satın alma teklif tutarının %5’i oranındaki teminat bedelinin en yakın İş Bankası Şubesi'ne “Teklif veren kişinin adı ve soyadı, taşınmazın ada parsel bilgisi ve teminat bedeli” açıklaması ile yatırılması gerekiyor.

Ayrıca Satış Şartnamesi ve Satış Teminat Taahhütnamesi’nin İş Bankası şubelerindeki çalışanlar tarafından imzalanması ve bu belgelerle teminatın yatırıldığına dair dekontun şubeye teslim edilmesi gerekiyor.

Banka duyurusunda alıcılar, "Bankamızın satışa sunduğu gayrimenkuller herhangi bir taahhüt veya garanti olmaksızın oldukları koşulda satılmaktadır. Gayrimenkuller ile ilgili olarak yayınlanan bilgiler, Banka açısından herhangi bir taahhüt içermediğinden gerekli araştırmaların gayrimenkulün alıcısı tarafından yapılması önerilmektedir" sözleriyle uyarılıyor.