İşadamını uyku hapı içirip öldürmüşler

İzmir'de yaklaşık 7 yıldır kayıp olan işadamı Sezai Rahmi Özden'in içeceğine uyku hapı atıldıktan sonra tabancayla öldürüldüğü belirlendi.

Anadolu Ajansı 22.08.2009 - 16:43

Alınan bilgiye göre, soruşturmayı yürüten İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, iş adamı Özden'in öldürülmesi olayına karıştığı iddiasıyla 11 kişinin yakalanmasının ardından, 1 kişiyi daha gözaltına aldı.

Aralarında kayıp işadamının sahibi olduğu dönemde Say Metal Fabrikası’nın genel müdürlüğünü yapan M.E. ile avukat T.T'nin de bulunduğu zanlıların sorgulanması sonucu, cinayetin ayrıntıları ortaya çıktı.

İşadamı Özden'in, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde avukat T.T. ve fabrikasının genel müdürüyle yemek yerken içeceğine uyku hapı atıldığı, daha sonra otomobille Bursa'ya götürüldüğü ve başından tabancayla vurulduğunun belirlendiği bildirildi.

Daha sonra İzmir'e getirilen Özden'in cesedinin, Gaziemir ilçesinin Beyazevler semtindeki ormanlık alanda başının ve kollarının kesildiği, gövdesinin de toprağa gömüldüğü öne sürüldü.

Özden'in kolları ile başının Menderes ilçesi Gümüldür beldesinde denize atıldığı iddia edildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Deniz Şubesine bağlı dalgıç polislerin denizde yaptıkları aramada, herhgangi bir şey bulunamadı.

Bu arada, zanlıların dün yapılan sorgulamalarında Karaburun ilçesinde denize attıklarını söyledikleri cinayette kullanılan tabancanın, dalgıç polislerce yapılan aramada bulunamadığı belirtildi.

Avukat T.T'nin akciğer kanseri ve vücudunun bir kısmının da felçli olduğu, gözaltına alındıktan kısa süre sonra rahatsızlanınca Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldığı, tedavisinin sürdüğü ve dosyasının adliyeye gönderileceği belirtildi.

İşlemleri tamamlanan 11 zanlı adliyeye sevk edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığının koordinasyonunda İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesince yaklaşık 7 yıldır kayıp işadamı Sezai Rahmi Özden'in bulunması amacıyla dün düzenlenen operasyonda 11 kişi gözaltına alınmış, sorgulanan zanlıların kayıp iş adamının cesedinin Gaziemir ilçesinde ormanlık alanda olduğunu söylemeleri üzerine yapılan kazıda kemik parçalarına rastlanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...