'İspat etsinler Sinop'u terk ederim'

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, BDP heyetine yönelik saldırıda, kendisini 'kışkırtıcı açıklama yapmakla' suçlayan BDP'li Gültan Kışanak'a yanıt verdi.

Haberler 20.02.2013 - 01:00

'İspat etsinler Sinop'u terk ederim'

Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) Karadeniz ziyareti olaylı bitti.

BDP heyetinin önce Sinop'ta sonra da Samsun'da saldırıya uğraması üzerine; Trabzon, Ordu ve Giresun ziyareti iptal edildi.

Çıkan olaylar, siyasilerin de gündemindeydi. Partilerinin grup toplantılarında konuya değinen liderlerden Devlet Bahçeli sağduyu çağrısı yaparken; Başbakan Erdoğan ise olaylardan CHP ve MHP'li grupları sorumlu tuttu.

BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak ise Sinop valisi ve belediye başkanını eleştirdi.

Yaşanan olayları 'linç girişimi' olarak nitelendiren Kışanak, CHP'li Belediye Başkanı Baki Ergül'ü kışkırtıcı açıklamalarda bulunmakla suçladı.

Kışanak'ın partisinin grup toplantısında yaptığı bu suçlamalara Ergül'den yanıt geldi.

Herhangi bir açıklama yapmadığını söyleyen Sinop Belediye Başkanı Ergül, şunları dile getirdi:

"Bir haftalık süre içerisinde ne yerel basında ne genel basında, bu konuyla ilgili bir röportajım veya ifadem olmamıştır. Ne kimse bana bir soru sormuştur, ne ben başka birine bir açıklamada bulunmuşumdur.

Benim bunu söylediğimi ispat etsinler, şu gazetede şunu söylemişsiniz desinler, bırakın belediye başkanlığını ben Sinop'tan ayrılırım. Sinop'u terk edip giderim."

Sayfa Yükleniyor...