İşten çıkarıldı dehşet saçtı: 4 ölü

Antalya'da bir restoran çalışanı, işten çıkarıldığı gerekçesiyle restoran sahibinin de aralarında olduğu 3 kişiyi öldürdükten sonra intihar etti.

Anadolu Ajansı 22.12.2017 - 11:19 | Son Güncelleme : 22.12.2017 - 17:11

İşten çıkarıldı dehşet saçtı: 4 ölü

Antalya'da bir restoranda 3 kişiyi pompalı tüfekle vurarak öldüren zanlı intihar etti.

Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesi'ndeki restorana giden 26 yaşındaki Saddam Korkmaz, pompalı tüfekle işyeri sahibi Gani Kocabaş'ı (50), restoran çalışanı Şenol Öztaş'ı (47) ve gıda mühendisi olarak çalışan Gizem Ege'yi (30) öldürdü.

Korkmaz, restorandaki diğer çalışanları bulamayınca aynı silahla intihar etti. Restoranın mutfak kısmında çalışanların ise kurtulmak için restoranın buzhanesine sığındıkları öğrenildi.

Beş yıldır restoranda çalışan Korkmaz'ın, iki gün önce de işten çıkarıldığı, cinayeti de bu nedenle işlediği belirlendi.

Olay yerine giden hayatını kaybedenlerin yakınları ise fenalık geçirdi.

Olay yerinde inceleme yapan Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın tam bir cinnet hali olduğunu söyledi.

Şahsın iki gün önce işten çıkarılması gerekçesiyle patronuyla tartıştığını aktaran Uzunkaya, şunları kaydetti:

"Bugün de saat 10.30 gibi olay mahalline geliyor. Elinde pompalı tüfeği hırkasıyla sarmış, saklamış. Kayıtlarda, görüntülerde çok net görülüyor. İşyeri sahibini yanına yaklaşırken farkına varmadan, arkasından kafasına ateş ediyor. Onu öldürdükten sonra koşarak bodrum kata iniyor. Mutfakta çalışanlardan bir diğer şahsın hemen aynı şekilde başına ateş ediyor. Diğer bir çalışan gıda mühendisi bir bayanla boğuşma oluyor bayana da ateş edip öldürüyor. Diğer çalışanlar bu sırada saklanıyor. Onları da belli ki öldürecek. Tamamen tümünü imha etmeyi kafasına koymuş bir cinnet hali görüntüsü var. Onlar saklanınca bu sefer kendisi başına ateş etmek suretiyle intihar ediyor."

Polis ekiplerinin incelemesinin ardından cenazeler, Adli Tıp Morgu'na götürüldü.

Otopsi işlemi tamamlanan gıda mühendisi Gizem Ege'nin cenazesi eşi Emin Ege ve kayınpederi Ali Rıza Ege tarafından alındı.

Ali Rıza Ege, burada yaptığı açıklamada, "Benim gelinim melek gibi bir kızdı. Üç yıldır aradığı işi iki ay önce buldu. Çok mutlu olmuştu. Mutluluğu kursağında kaldı" dedi.

Bir çocuk annesi Ege'nin cenazesi, Uncalı Mezarlığı'na götürüldü.

Bu arada, zanlının olayda kullandığı silahı internet üzerinden sipariş ettiği öğrenildi. Kargo şirketinden aldığı silahı montuna sarıp direkt restorana giden zanlının, paket servisi yaptığı sırada uygulanan trafik cezasını ödemek istememesi üzerine çıkan tartışma sonrası işten çıkarıldığı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...