İzmir’de 0-6 yaş grubuna da süt dağıtılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi hükümetin ülke gelinde uygulamaya koyduğu Okul Sütü Projesi’ni ardından ilköğretim okullarında sürdürdüğü günlük süt dağıtımı uygulamasını, gelir düzeyi düşük semtlerdeki 0-6 yaş grubu çocuklara yönlendirecek.

04.05.2012 - 16:10

İzmir’de 0-6 yaş grubuna da süt dağıtılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir'de ilköğretim çağındaki çocuklara yaptıkları süt yardımını, hükümetin ülke genelinde uygulamaya koyduğu Okul Sütü Projesi ile çakışmaması için gelir düzeyi düşük semtlerdeki 0-6 yaş grubu çocuklara yönlendirmeyi düşündüklerini bildirdi.

Hükümetin, Okul Sütü Projesi'ni desteklediğini belirten Kocaoğlu, projenin ilk gününde yaşanan bazı aksaklıkların, bu projeye verilen desteğin geri çekilmesine yol açmaması gerektiğini ifade etti.

Bütün gelişim çağındaki çocuklara süt vermenin, kendilerinin de samimiyetle yürüttüğü bir proje olduğunu, hükümetin de benzeri projeyi hayata geçirmesinden hoşnut olduğunu dile getiren Kocaoğlu, şunları söyledi: ''Ufak tefek aksaklıkları olabilir ama bu projenin ısrarla desteklenmesinden yanayım. Süte siyaseti karıştırmazsak ülkemiz ve çocuklarımız için ülkenin geleceği için çok yararlı olur diye düşünüyorum.'' dedi

Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İzmir'deki okullarda 7 yıldır yürüttüğü projenin devamlılığı hakkında ise ''Okul Sütü Projesi'nin ardından farklı bir proje üzerinde çalıştıklarını ifade ederek, ''Sınırlı geliri olan semtlerimizdeki 0-6 yaş grubundaki çocuklara süt dağıtacağız. Hükümet 6 yaş ve yukarısına biz 0-6 yaş grubuna süt dağıtmış olacağız'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...