Türk Silahlı Kuvvetleri iç hizmet yönetmeliği değiştirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri iç hizmet yönetmeliği değiştirildi. Değişiklikle er mektuplarına sıkı denetimden, kadın astsubayların kuaför ve makyaj iznine kadar bir dizi yeni düzenleme söz konusu.

NTV Haber 27.12.2014 - 22:31

Türk Silahlı Kuvvetleri iç hizmet yönetmeliği değiştirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri iç hizmet yönetmeliği değiştirildi. Artık er ve askeri öğrencilerin gönderdiği mektuplarla,onlara gelen postalar daha sıkı denetim altına alınacak.

Değişikliğe göre, postalar zarf kapatılmadan ilgili amire teslim edilecek. Kurumun güvenliğini tehlikeye düşürebilecek, istihbarat zaafiyeti yaratabilecek, kişileri hedef gösteren, örgütsel amaçlı haberleşmelere neden olan gönderiler verilmeyecek. 

Yönetmelikle askeri personelin kişisel verilen korunmasına ilişkin düzenlemeler de yapıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin kişisel veriler kişilerin açık rızası olmadan işlenemeyecek. Kişisel verilerin gizli kalması için teknik ve idari tedbirler alınacak.

Yönetmelikte yapılan değişiklikle noksan hizmetlerini yaşadıkları şehirde tamamlayan er ve erbaşlar her akşam evci çıkabilecek.

Kadın astsubaylara kuaför ve makyaj izni verildi. Subay, askeri memur  askeri okul öğrencilerininn makyaj ve saçlarına ilişkin maddeye astsubaylar da eklendi.

Yeni askeri kampların kurulmasına imkan veren düzenleme ise yönetmelikten çıkarıldı.

Kampların ne zaman nerede açılacağının, Milli Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından tespit edileceği hükmü kaldırıldı.

Sayfa Yükleniyor...