Kahvaltının ardından çekilen bir kareyi sosyal paylaşım sitesi Twitter'da paylaşan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, görüşmede Mavi Marmara baskınında yaşananları ve Doğan ailesinin acısını paylaştıklarını belirtti.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ahmet Doğan'ın ABD Başkanı Barack Obama'ya yazdığı bir mektubu ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'ye verdiğini de belirtti.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Kerry'nin bu mektubu Başkan Obama'ya iletme sözü verdiğini de aktardı.

BM'DE ÜST DÜZEY GÖRÜŞME
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ABD'deki temaslarını da sürdürüyor. Davutoğlu, BM Genel Sekreter Yardımcısı Jan Eliasson ile bir araya geldi.

BM Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşmede, Eliasson, Rusya'da bulunan BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un Suriye ve İran bağlamındaki temasları hakkında bilgi verdi.

Reyhanlı'daki bombalı saldırılar nedeniyle taziyelerini sunan Eliasson, Suriyeli sığınmacılara ev sahipliği yapması dolayısıyla Türkiye'ye teşekkür etti.

KKTC BAŞBAKANI İLE GÖRÜŞTÜ
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin BM Daimi Temsilciliği'nde de KKTC Başbakanı İrsen Küçük'le de bir araya geldi.

Davutoğlu ve Küçük, Kıbrıs'taki son gelişmeler ve KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis'in ay sonunda gerçekleştirecekleri görüşmeyi ele aldı.

Küçük, Davutoğlu'nu KKTC'ye davet etti. Bakan da en kısa sürede Ada'yı ziyaret etmek istediğini söyledi.

Bakan Davutoğlu, New York temasları kapsamında finans çevreleri ve yatırımcılarla da bir araya geldi. Davutoğlu, toplantıda yatırımcılara Türkiye'nin dış politikası ve ekonomisini anlattı.