20 yaşındaki Claudia Adusei, Hampton Inn otelinde yaptırdığı iğneden sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Polise göre genç kadın, silikon iğnesi için anlaşmayı internet üzerinden yaptı. Ona randevu veren bir kadın yakalanıp sorgulanırken, iğneyi uygulayanın ise arandığı belirtildi.

Associated Press ajansına göre, Londra'da yaşayan Adusei, üç arkadaşıyla birlikte ABD'ye gitti. Kalçasına silikon iğnesi yaptıran genç kadın; kısa bir süre sonra göğsünde ağrı hissetti, hastaneye kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Adusei'ye yapılan otopsinin sonucu ise henüz açıklanmadı.

Kalıcı bir dolgu maddesi olan silikon, vücutta istenen bölgelerin yuvarlaklaştırılması için kullanılıyor. ABD'de bu silikonun, kozmetik için kullanılması yasak.

Kalçalarının şeklini değiştirmek isteyen kadınların günden güne arttığını söyleyen uzmanlar, vücudun sıvı silikonu reddebileceğini, bunun da çevredeki dokulara zarar vereceğini belirtiyor.

Londra'daki Royal Marsden Hastenesi'nden Dr. Paul Harris ise bu konuda şunları söylüyor:

"Sıvı silikon uygulamalarında akciğer embolisi vakalarının ortaya çıktığı biliniyor. Son örnekte de aynı sorun başgöstermiş olabilir."